Klacky open završily PPŽ

Pražský pohár žactva byl jako už obvykle završen štafetovým finále, které se konalo 21. června v parku Parukářka a jeho nejbližším okolí. Poté došlo i na vyhlášení celkových výsledků poháru.

Oproti minulým ročníkům kameničtí pořadatelé tentokrát ovšem zvolili formát sprintových štafet. Sprintové štafety běží čtyřčlenné týmy, první úsek je dámský, následují dva pánské a finišuje opět žena. Jelikož se jedná o sprint, úseky jsou kratší s množstvím kontrol a na diváckém úseku i na předávce se pořád něco děje. Díky tomu došlo i na pikantní situaci, kdy první závodníci dobíhali na divácký úsek v době, v době kdy teprve startovala poslední vlna štafet.

Na start se postavilo i pět říčanských štafet. V nejmladší kategorii DH10 ovšem naše štafeta běžela mimo soutěž, protože postrádala jednu dívku (Majda, Petr Sch., Ondra T., Honza P.). Dosaženým časem by se zařadila právě do poloviny startovního pole čítajícího 28 družstev.

V DH12 jsme měli také jedno želízko v ohni (Ema R., Terka P., Matyáš K., Markéta K.) Zde nám naopak jedna dívka přebývala, což ale nevadí. Navíc Terka je velká holka a chlapecký úsek zvládla pěkně. Ovšem jedna chybička na třetím úseku znamenala disk celé štafety, která se jinak pohybovala kolem 5. místa.

V nejstarší dětské kategorii se podařilo díky posilám z Ekonomu postavit hned dvě štafety – RIC1 Bára K., Štěpán H., Michal B. (EKP) a Laura de H., RIC2 – Bára V., Jára Š., Jirka B. (EKP) a Martina P. Obě štafety běžely velmi pěkně, je třeba vyzdvihnout výkon obou bratrů z Ekonomu, kteří si na 3. úseku připsali 1. a 2. nejlepší čas. Nakonec štafeta RIC1 vybojovala pěkné 3. místo. „Dvojka“ byla dokonce rychlejší, ale vyčtení čipů ukázalo jednu chybějící kontrolu hned na první úseku.

Zahanbit se ovšem tentokrát nenechali ani dospěláci, kteří postavili jednu štafetu v kategorii OPEN Mix (Klára, Honza R., Honza T. a Pavel). V této kategorii neplatí žádná omezení na obsazení štafet. A můžeme říci, že to byla opravdu dobře zvolená kategorie. Výborně vystartovala Klára, vpadla do startovního výstřelu a ještě po 10 metrech držela čelní pozici. Nakonec předávala na druhém místě. Honza R. spolehlivým výkonem udržel kontakt s nejlepšími, Honza T. sprintoval taktéž zodpovědně a přesně. I tak šel ovšem Pavel na hromadný start zbývajících úseků. Útěchou nám bylo, že se zde sešla většina štafet dané kategorie. Honza R. vypsal cílovou prémii – soudek piva za třetí místo. A vyplatilo se! Když finišman probíhal diváckým úsekem, bylo vyhlašování výsledků v plném proudu. Po doběhu se od šťastných spolubojovníků dozvěděl, že už mají za sebou radost za třetího místa na stupních vítězů. Pořadatelé totiž vyhlásili v OPEN Mix pořadí po třech úsecích. To ale nebylo vše – druhý den po zveřejnění finálních výsledků se ukázalo, že jsme skončili dokonce druzí! Požadavek na zvýšení cílové prémie byl ovšem odmítnut…

Finální verze výsledků:

Několik říčanských si zaběhlo i kategorie jednotlivců a zde se výborně ukázal Tomáš N., který v P skončil na 3. místě z více než 40 účastníků.

A jak už bývá zvykem, po doběhu a vyhlášení štafet přišlo na řadu celkové hodnocení seriálu PPŽ. Po předchozích bohatých ročnících jsme zaznamenali trochu ústup ze slávy, družstvo skončilo na šestém místě. Ovšem konkurence je stále těžší a řada dětí letos přešla do vyšších kategorií. Ani zde se ale neztratily. Družstvo ovšem zase táhly převážně holky.

V hodnocení jednotlivců se nejlépe umístila Maki, která vybojovala 3. místo v D12. Do desítky se nakonec vešly: