Maudi cup 2012, 03.11.2012

V sobotu 3. listopadu se někteří matfyzáci vydali na Vyžlovku, aby zde absolvovali Maudi cup, což je závod v MTBO (orienťák na kole).

Ráno to s počasím nevypadalo právě skvěle, ale nakonec se udělalo pěkně a všichni se do lesa těšili. Kategorií bylo poskrovnu-muži, ženy, příchozí a děti do deseti let. Z našich se účastnili Petr Šrámek, Petr Sládeček a Tomáš Pračka, ti všichni závodili na náročné trati v mužích. V ženách jela Lenka Forstová a Zita Pračková, původně přihlášená do příchozích, ale Tomášem nemilosrdně přehlášena do náročnějších žen. V kategorii příchozích se snažily Hanka Š., Maruška a Bára V. A nakonec v dětech závodila Emička P. a Jára Š.

Závod nebyl jednoduchý a hlavně v mužské kategorii číhaly mnohé nástrahy. I přesto dokázali Tomáš a Petr Sládeček vybojovat slušná umístění. Dobrý výkon podala i Lenka Forstová. Pochvalu zaslouží i Zita, která se sice blíží konci výsledkové listiny, ale příště to bude určitě lepší a třeba v příchozích. A na stupeň nejvyšší vystoupal Jára Š., dobré je třetí místo Emičky P., druhé Báry V., desáté Marušky V. a Hanka Š. se ve výsledkové listině usídlila nakonec na 23. místě. Pro nás úspěšné vyhlášení vítězů uzavřela bohatá tombola, nejlépe dopadla asi Lenka, která si odnesla krokoměr.

Maudi cup si jistě všichni výborně užili. Vzhledem k tomu, že nejsme v MTBO příliš zběhlí (či snad zjetí), dosáhli jsme docela dobrých výsledků. Kdybychom se snažili víc, mohli si ti první odnést jednoho z kaprů, kteří se od rána šplouchali ve vaničce a čekali na vítěze a na tombolu.

Autor článku: Bára V.

Fotografie ze závodů (omezený počet, neboť fotograf i závodil).

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.