Plný víkend OB (15.-16.9.2012). Český pohár štafet a sprint na Konopišti

O víkendu jsme se úspěšně účatnili Českého poháru štafet. Víkend to byl nadmíru úspěšný. samozřejmě perlily hlavně naše děti. Sice neběželi přímo za MFP, ale za Pražskou oblast, ale vidět je bylo pořádně. Čtyři z nich (Barča, Eliška, Maruška a Matyáš) se v tvrdé celorepublikové konkurenci vyšvihly na stupně vítězů.

Ani veteráni neběželi špatně. Velkým překvapením bylo nedělní třetí místo starší veteránské štafety v H135. Na poslední chvíli ukecaný náhradnik Tomáš Pračka na svém druhém úseku vytáhl štafetu z předposledního šestého místa na místo třetí. Tomáš běhá OB teprve od jara, přesto v mapově obtížném kamenitém terénu podal skvělý výkon. A druhým nemenším překvapením bylo, že chromý Libor třetí místo udržel.

My veteránky jsme s nedělní bramborovou medailí v D105 také nadmíru spokojené.

Ale i ostatní závodnici si zaslouží pochvalu. Žádná štafeta nebyla DISK! Všechny úseky štafet stihly předat normálním způsobem, nikdo nemusel startovat v závěrečném hromadném startu!

K tomu všemu si ješte připočtěte pěkné tratě a ideálni počasí a kdo tam nebyl, může jen litovat.

Autor příspěvku: Gábina

A co dopolední sobotní sprint jednotlivců? Pěkné počasí, prostředí Konopišského zámku a výborná organizace. Jak je to při sprintu zvykem, rozhodují vteřiny. Např. mezi 3. a 16. místem v H12 byl rozdíl 1 minuta a 55 vteřin. Na medaili dosáhla Bára Vyhnálková, pořadatelem několikrát hlášena jako Vyhnánková ! 1. místo. Gratulujeme. Ostatní taky běželi výborně a krásně se rozběhli pro celou podzimní sezónu.

Autor příspěvku: Petr

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.