Registrace orientačních běžců na rok 2018

Začátkem března byla ukončena registrace orientačních běžců pro rok 2018. Zároveň jsme provedli úhradu vašich členských příspěvků. Prosím zkontrolujte si vaše clearingová konta,  zda odepsaná částka souhlasí s vaším zvoleným typem členství a zda nejste v mínusu (někteří skutečně jste - pak je nutné nadotovat váš účet v clearingu; při velmi záporném zůstatku vám bude znemožněno přihlašování na závody). Reklamace adresujte prosím na mne.

V Říčanech jsme registrovali 121 členů oddílu. Loni to bylo 130. Celkem je v ČR 10,721 registrovaných orienťáků (loni 10,139 , tj. +6%). OB Říčany je třetí největší OB oddíl ve Středních Čechách za Kamenicí (185 členů) a Dobříší (127).

Každoročně si na tomto místě stěžuji, že na závody kolem Prahy jezdí stále víc lidí, což se bohužel negativně projevuje v tom, že se mnohdy nevejdeme do škol a hospod, kde je centrum závodu, často jsou problémy s parkováním, ale hlavně se závody velmi časově natahují. Zde opět připomínám, že při přihlašování v našich Přihláškách je možné do pole Vzkaz pořadateli uvést, pokud potřebujete startovat brzy, pozdě nebo spolu s dítětem atp. Někteří pořadatelé si s těmito vzkazy hlavu nelámou, ale mnohdy to pomůže a opravdu vám budou přiděleny startovní časy odpovídající vašim požadavkům... často se tak podaří, abyste jako rodina startovali jakžtakž pohromadě.

Koho zajímají grafy a tabulky, tak něco je zde:

Tabulka vývoje počtu registrovaných orienťáků ve Středních Čechách, v Praze a v ČR za posledních 6 let:

Tři největší oddíly ve středních Čechách graficky - letos nás přeskočila Dobříš:

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.