Fandili jsme Báře na JWOC

Bára se letos opět kvalifikovala na mistrovství světa juniorů, tentokrát od 9. do 13. července závodila v Maďarsku. Nevím, jak to probíhalo na místě, ale soudím-li podle úrovně webu a facebooku, tak to musela být velice podařená akce.

V pátek 13.července krátce po poledni vybíhala Bára do lesa na finále krátké trati. S moderními technologiemi už se dnes dá orienťák sledovat on-line, tak jsem si to zkusil a chci se s vámi o svůj zážitek podělit.

 1. Načítám on-line tracking, koukám na mapu... sakra, to je teda nářez. Na každé kontrole se dají nechat minuty. Snad dnes Báře ten pátek 13. přinese štěstí.
 2. 12:19 Bára vybíhá. Na mapě se objevuje modrý had s hlavičkou. Hlavička, to je Bára, ocas ukazuje stopu za poslední minutu. Tedy čím delší, tím rychlejší běh. Koukám, že na jedničku jde Bára zleva, asi ví, co dělá. Možná chce jít přes ten kopeček na postupu před kontrolou. A je to vlastně kopec, není to díra? No, jsem zvědav a držím palce.
 3.  Had se zastavil. Mohla si dřepnout před hustníkem, aby se odlehčila. Nebo brečí. Tomu bych se nedivil, já bych asi taky spustil dostat do ruky v pátek třináctého takovouhle mapu. Nebo při průběhu do hustníku ztratila GPSku, prostě jí urvala, jak v plném tempu vběhla do křoví. Nebo tam není signál, to je taky možnost. Sakra, to je škoda, chci to sledovat on-line.
 4. Koukám jako puk, najednou se Bára objevila na průběžně prvním místě na druhém mezičasu (1.3km). Přepínám na on-line tracking a buším do F5 - ale Bára pořád sedí před hustníkem u jedničky. Takže buď ztratila GPSku, nebo není ten signál.
 5. Konečně se Báry GPSka probrala (má ji tedy s sebou, takže signál), bohužel jen na pár vteřin, už zase zamrzla, kousek od pětky. Má ji, nebo hledá? Sakra.
 6. Tak teď na pětku dobíhá Finka Maattanenová, doufám, že Bára už je pryč.
 7. Očekávám Báru na dalším mezičase (2.5km). Tam zatím vede Švýcarka Delninger v čase 24:56... k tomu má Bára ještě 6 minut.
 8. On-line tracking: teď se Bára objevila za sedmičkou v bílém lese. Super, Běží! Sice trochu moc doprava, ale snad se srovná... kousek za zády má Rusku Grigorevovou. Snad to holky najdou...
 9. Úžasný, Bára je na třetím mezičase průběžně druhá! 40 vteřin za vedoucí Švýcarkou. Zvyšuji frekvenci překlikávání z on-line trackingu na průběžné výsledky.
 10. Zase to zamrzlo. Bářin had sedí na deváté kontrole. Teď už musí jít na diváckou, tam bude určitě další mezičas...
 11. Sakra, nic! Bára pořád zamrzlá na devítce, mezitím proběhla okolo Grigoreva a už je na jedenáctce.
 12. Ach jo, Bára pořád není na mezičase. Čas běží. Něco se zvrtlo. Že by nějaký nezmapovaný krmelec? Grigoreva už mezitím dobíhá do cíle...
 13. Tak až teď. Finiš. Bára je průběžně desátá, ztáta 4:07. To je velká škoda, měli jsme to to tak perfektně rozběhnutý.
 14. Nakonec je z toho pro Báru 34. místo. Což je super, je to mistrovství světa, ale mám pocit, že Bára chybovala až v závěru, ten ultra těžký začátek šla skvělě. Jsem zvědav, jak to bude hodnotit.
 15. Dojídám už studenou polívku a odebírám se zpátky do kanceláře. Zítra jsou štafety, snad mi do toho nic nevleze.

Gratulujeme Báře k úspěšné reprezentaci RIC a České republiky na mistrovství světa. Na bednu to letos nebylo, ale zkušenosti a zážitky určitě k nezaplacení. Na klasice 65.místo, 75. ve sprintu, na middlu 34. (ach jo) a ve štafetě 25.místo. Celkově skončila Česká republika na 4. místě v hodnocení národů, což je famózní úspěch (1.NOR, 2.SWE, 3.FIN, 4.CZE, 5.SUI).

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.