Členství v OB Říčany na rok 2019

Jako každý rok je potřeba do konce února registrovat členy v Českém svazu orientačních sportů (abyste mohli běhat závody). Zároveň je za námi pololetí ve škole, takže se děti, které chodí na tréninky, budou přihlašovat na příští pololetí.  Tohle je tradičně aktivita, u které požadujeme vaši aktivní účast. Takže čtěte dál.

V Přihláškovém systému se již objevil nový „závod“ s názvem Členství 2019. Stejně jako při přihlašování na závod klikněte na křížek, vyplňte kategorii = požadovaný typ členství a svou volbu potvrďte. Křížek se změní ve fajfku a vaše jméno se doplní do seznamu přihlášených. O ostatní se postaráme. Současně prosím o validaci osobních dat ve vašem profilu (menu Nastavení) – hlavně datum narození a email (pro registraci povinné) a pokud možno i telefonní kontakt a alespoň obec trvalého bydliště.

Druhy členství a pravidla budou v roce 2019 stejná jako v roce loňském. Naším cílem je motivovat děti (a jejich rodiče) k tomu, aby s námi jezdily na závody a neměly orienťák jen jako středeční kroužek. Jsme a chceme být zejména sportovní oddíl. Tedy nabízíme 3 druhy členství:

1.    Standardní členství = jsem dítě, na jaře budu chodit na tréninky a budu jezdit na závody

 • Cena 2000 na pololetí, přičemž pokud dítě absolvuje alespoň 5 závodů za pololetí (jarní resp. podzimní), bude vám na konci pololetí 750 Kč vráceno na clearingový účet.
 • V ceně je registrace do ČSOS, startovné na oblastních a celostátních závodech zdarma, možnost účasti na soustředěních a společných akcích

2.    Jen závody = jsem dítě, bohužel nemohu chodit na tréninky (ani do tělocvičny, ani do lesa), ale chci jezdit na závody a případně na soustředění

 • Cena 250 Kč za rok
 • V ceně je registrace do ČSOS, možnost účasti na soustředěních a společných akcích
  Startovné na pražských a celostátních závodech si každý platí sám (automaticky se strhává z účtu v clearingu), přihlášku a další servis zajišťuje oddíl.

3.    Dospělí = jsem dospělý, chci jezdit na závody a případně na soustředění

 • Cena 300 Kč za rok
 • V ceně je registrace do ČSOS, možnost účasti na soustředěních a společných akcích
  Startovné na pražských a celostátních závodech si každý platí sám (automaticky se strhává z účtu v clearingu), přihlášku a další servis zajišťuje oddíl
 • 50 Kč za každého dospělého oddíl odvádí do společného rozpočtu Středočeského svazu OB

Cena za členství, stejně jako všechny další platby oddílu, budou strženy z clearingového účtu daného člena ke konci února, ke stejnému datu bude provedena registrace v ČSOS.

I vy, kdo již nechcete být členem a s orienťákem končíte, nebo prostě jen chcete letos odpočívat, vyberte příslušnou "kategorii" . Jestliže chcete končit, bude nutné vyrovnat clearingový účet (případně vám přeplatek zašleme), pak vás v souladu s GDPR ze systému smažeme. Pokud v roce 2019 nechcete závodit, ale do budoucna se chcete vrátit, tak pouze letos nebudeme registrovat do ČSOS… čili nic neplatíte, účet v Přihláškách vám ponecháme.

Jo, a malé děti, které ještě nezávodí, registrujeme zdarma.

 A jakých tedy 5 závodů by měly děti na jaře absolvovat? Letos na jaře v okolí Prahy budeme mít 9 oblastních žebříčků jednotlivců, závod štafet a nedaleko Prahy se  poběží i několik velkých celostátních závodů. Všechny tyto závody se již brzy objeví v Přihláškách, jako oddíl na ně pojedeme. Můžete vybrat jakýkoliv z nich… závodit se dá skoro každý víkend od konce března do června. Závody jsou zdaleka nejlepší škola, zvláště pro začátečníky, z každého závodu si děti nosí cenné zkušenosti… a ti nejšikovnější i diplomy nebo medaile, které je mohou dále motivovat.

Nejnižší úroveň závodů v orientačním běhu jsou oblastní žebříčky. Na každém oblastním závodě jsou tratě i pro ty nejmenší a nezkušené děti – buď běhají po fáborkách (kategorie H10L nebo D10L), nebo dokonce s rodiči (kategorie HDR). Děti, které jsou již zkušenější, běhají v lese samy. Z devíti jarních závodů se počítá 5 nejlepších do celkového hodnocení. Děti kategorie H12/D12 a starší si v celkovém hodnocení oblastního žebříčku mohou vyběhnout licenci B (dříve se nazývala „druhá výkonnostní třída“). Licence B je vstupenka na celostátní závody… a podle počtu licencí jsou též hodnoceny a částečně financovány oddíly v celé republice. Odklik na seznam všech závodů jarních středočeských žebříčků je níže, abyste si včas mohli naplánovat vaše orientační víkendy - oblastní závody jsou podbarvené zeleně.

kalendar2019_pha+stc

Připomínám to zcela nejdůležitější: všichni (i rodiče dětí) si rezervujte sobotu 25.května. Ten den jako oddíl pořádáme oblastní mistrovství na klasické trati. Při očekávané účasti 1000 závodníků bude každá ruka a noha dobrá, práce a pořadatelské úkoly budeme mít pro všechny. Díky!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.