Registrace orientačních běžců na rok 2019

Posledního února byla ukončena registrace orientačních běžců pro rok 2019. Zároveň jsme provedli úhradu vašich členských příspěvků. Prosím zkontrolujte si vaše clearingová konta, zda odepsaná částka souhlasí s vaším zvoleným typem členství a zda nejste v mínusu (někteří skutečně jste – pak je nutné nadotovat váš účet v clearingu; při velmi záporném zůstatku vám bude znemožněno přihlašování na závody). Reklamace adresujte prosím na mne.

V souvislosti s GDPR je letos novinka - zatímco dříve bylo povinné pro registraci rodné číslo, nyní to je kromě jména a příjmení plná adresa včetně PSČ. S tím jsem nepočítal, při registrování všech na poslední chvíli (jako obvykle) jsem omezení vyřešil tak, že jsem do ORIS u všech z vás, kteří nemají v Přihláškách vyplněnou svou ulici a čp, město a PSČ, uvedl adresu oddílu (což je Ruská 1118). Prosím proto všechny, aby doplnili skutečné a správné adresy v Přihláškách! Rodná čísla naopak můžete smazat.

V Říčanech jsme registrovali 133 členů oddílu. Je to historicky nejvyšší počet, loni to bylo 121. Celkem je v ČR 11,074 registrovaných orienťáků (loni 10,721 , tj. +3%). OB Říčany je třetí největší OB oddíl ve Středních Čechách za Kamenicí (186 členů) a Dobříší (138). Každoročně si na tomto místě stěžuji, že na závody kolem Prahy jezdí stále víc lidí, což se bohužel negativně projevuje v tom, že se mnohdy nevejdeme do škol a hospod, kde je centrum závodu, často jsou problémy s parkováním, ale hlavně se závody velmi časově natahují. Zde opět připomínám, že při přihlašování v našich Přihláškách je možné do pole Vzkaz pořadateli uvést, pokud potřebujete startovat brzy, pozdě nebo spolu s dítětem atp. Někteří pořadatelé si s těmito vzkazy hlavu nelámou, ale mnohdy to pomůže a opravdu vám budou přiděleny startovní časy odpovídající vašim požadavkům… často se tak podaří, abyste jako rodina startovali jakžtakž pohromadě. Koho zajímají grafy a tabulky, tak něco je zde: Tabulka vývoje počtu registrovaných orienťáků ve Středních Čechách, v Praze a v ČR za posledních 7 let:

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.