Mistrovství oblasti štafet – Košátky

V nejchladnějsím dni letošního jara se v Košátkách nedaleko Benátek nad Jizerou konal závod štafet, který hned tři oblasti - Ješťědská, Středočeská a Praha - vyhlásily jako svůj přebor. Sjela se tedy docela rozumná konkurence. Z Říčan nás bylo 18, postavili jsme stan a 6 štafet... a výsledky byly nad očekávání skvělé.

Ve smíšené kategorii DH12 se za Říčany na start postavili Lukáš Kubát, Verča Havlíčková a Lukáš Kohoutek. Hlavně Lukáš K. na posledním úseku zaběhl krásně, posunul štafetu na celkové 23. místo, což ale zároveň bylo 3. místo mezi Středočechy! Takže první bedna - bronz!

V H14 rozběhl skvěle Vojta, štafetu donesl na pátém místě. David nějaké chybičky v lese udělal, nicméně nic tak závažného, co by Tomáš na třetím úseku hezkým výkonem nenapravil. Celkové osmé místo, avšak 3. mezi Středočechy! Tedy druhá bedna - bronz!

V D18 jsme měli největší zastoupení - 2 a třetinu štafety. Ta třetina je Maruška, letos hostující za Pragovku... a taky jim všem ukázala - suverénně nejlepší na prvním úseku, s velkým náskokem na zbytek pelotonu. Čistě říčanské štafety jsme postavili dvě - A štafeta ve složení Laura, Martina a Ema, a béčko Kačka, a dvě Barčy. Laura přiběhla sedmá v kontaktu s nejlepšími, Martina suverénním výkonem vytáhla štafetu na 5. příčku na dohled od čtvrté Zvole a třetí Pragovky. Emča ze sebe dala maximum, dotáhla obě před sebou a v boji o bronz podlehla zvolské závodnici až v dechberoucím finiši. Takže 4. místo celkově, ale druhé ve Středočeské oblasti (o tu vteřinu za Zvolí :). Další bedna - stříbro! Druhá štafeta se také držela velice hezky, všechny tři holky velice vyrovnané výkony - celkově 12. místo, páté mezi Středočechy.

Veteráni v H105 ve složení Libor, Honza a Tomáš běželi všichni skvěle, obzvláště Honza na druhém úseku podal parádní výkon. Celkové 4. místo v nadupané kategorii je skvělý úspěch. A navíc - zlato mezi Středočechy!

I v MIXech bývá tradičně silná konkurence, nicméně David, Vilda s Lukášem se toho nezalekli. Hlavně Vilda na druhém úseku zazářil a měl největší zásluhu na celkovém vítězství.

Celkově to byl moc hezký závod... a ta zima nakonec vůbec nevadila 🙂

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.