OŽ klasika Chyňava

Dneska jsme si zaběhli klasiku u Berouna. Počasí vypadalo všelijak, že jsme i ten stan postavili a byli rádi, že jsme si ho zadýchali a že nás chránil před pár kapkami deště. Ovšem za chvíli už jsme pro změnu větrali a stan urychleně opouštěli s tím, že je v něm horko - to když vysvitlo sluníčko. Toto se střídalo celý den; co bylo jakžtakž stálé, byla teplota, která se držela okolo 10°C, na běhání velmi příjemných.

V mapě bylo sice dost cest, ale stejně tak i hodně zelené ve všech odstínech, proto to na první pohled nevypadalo, že půjde o závod z kategorie těch "leteckých". Ovšem les byl skvěle průběžný, a nakonec i ty hustníky byly celkem v pohodě. K tomu jen velmi malé převýšení a rychlé tratě, na kterých ti nejlepší zvládli stlačit průměr i pod 5'/km, byly na světě.

Mapově se toho v takovém lese úplně moc vymyslet nedalo, takže místy to připomínalo spíše nějaký přespolák. Ale ztratit se člověk mohl taky, to zas ne, že ne. Placatý terén v kombinaci s téměř jednotným vzorem "les/hustník protkaný cestami" dokázal při nedodržení směru pěkně potrápit a člověk se pak těžko dohledával, kam že to ulítl. Pozornost vyžadovalo i pár kamenitých oblastí, kde bylo nutno zvládnout výběr svého balvanu a neorazit cizí kontrolu.

Kdo odolal těmto nástrahám trati, čekal ho už jen kopcovitý závěr a výběh na sběrku a do cíle. A tam jsme doběhli na několika pěkných umístěních:

Mája 3. v D10

Áďa 8. v D14

Laura 6. v D16

BV a MV 1. a 6. v D21L

Ivca 2. v D45L

Mára S. 5. v H10F

Šrámas 7. v H45L

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.