???

Kdo je zvědavý, na co nebo na koho, kdy a kde s úžasem zírá skupina OB RIC na fotografii, čtěte dále. Třeba se dozvíte i jiné zajímavé informace.

Nejdříve na úvod zírající fotografie ve větším měřítku:

Fotografie byla pořízena na Oblastním žebříčku ve sprintu v Čelákovicích dne 1.5.2019. Byla pořízena ke konci závodů a proto nejprve pár informací, co se událo předtím.

Z OB RIC závodilo 64 borců, celkem se sprintu zúčastnilo 1181 závodníků. Závodní  prostor dával tušit, že závod bude hodně rychlý. To se potvrdilo, když se první dětské kategorie začaly objevovat v cíli, který byl na shromaždišti, snad už po 8 minutách.

Jako jeden z prvních dospěláků odchází na start Michal. Poslední sprint na Grébovce běžel pěkně, ale na posledních dvou kontrolách nechal cca 45 sekund. V Čelákovících nastupoval s odhodláním vyhnout se chybám v závěru. O jeho koncetraci před závodem svědčil už samotný odchod z centra na start, když vyrazil přesně o 180° opačným směrem. Naštěstí brzo narazil na sběrku, která ho vytrhla z předzávodního tranzu, naznačila, že něco není v pořádku a po chvilce váhání trefuje správný směr odchodu. Na trati opět skvělý, tedy nebýt opět poslední kontroly před sběrkou. Minutový zásek sprint neodpouští, takže tentokrát z toho bedna opět nebyla.

Zanedlouho jsem se chystal na start i já, takže mám v dění v centru určitý výpadek informací.

Tratě byly rychlé, žádné záludnosti, žádné neprůchozí zídky, podchody, nadchody, uzavřené dvory. A alespoň u mě žádná volba mezi dvěma postupy, která by rozhodovala o úspěchu či neúspěchu.  V kostce: relativně jednoduchý závod.

Vezeme několik pěkných umístění. Nejdříve pochvala pro závodníky, kteří orienťák neběhají moc dlouho a závod se jim hodně vydařil - Kačka K. v D16 krásné 7. místo a Petr H. v H45 výborné 11. místo. Z našich 64 borců vybírám kvůli omezenému prostoru v tomto článku jen pár nejlepších umístění. Všechny výsledky viz zde.

Jediný náš vítěz byla v kategorii D10 Majda - 1. místo. Velké blahopřání a gratulace.

2. místo vybojovala Bára v D21L, ztráta na 1. místo jen 8 sekund. V H45 Dan rovněž druhý, ztráta na vítěze trochu větší (29 sekund).

Ivca v D45 opět hodně vysoko, tentokrát 4. místo.

V D14 nejlépe z našich Adélka (12.), v D16 Laura (14.), Maruška v D21L krásně na 20. místě, Petře to taky letos běhá pěkně (8. místo v D35), Honza v H10 krásné 7. místo, další Honza v H12 (13.), Vojta v H14 (10.), Jára v H16 (11.), v hlavní mužské kategorii H21L z našeho soutěžního tria nejlépe Míra (42.), Honza v H35 (8.), Ema v T (7.), Margita v Z3 (11.).

Pochvala všem a díky za reprezentaci oddílu.

Teď ke slíbené užaslé fotografii. V OB RIC se objevil letos na jaře nový fenomén doběhu od sběrky do cíle. Šířily se zvěsti o jeho rychlosti, kdy na jedněch z prvních jarních závodů s dlouhým doběhem dokázal ještě na tomto posledním úseku  "výrazně" promluvit do celkového pořadí. Proto když Jára zahlásil, že je na sběrce Honza, všichni jsme zpozornělil, abychom to poprvé viděli v živém přenosu. Jojo, byl to fofr. Nějaký současně dobíhající našlapaný mladík se snažil Honzu nejdříve pokořil, pak alespoň uviset a nakonec si dal nějaký reálnější úkol ... . Vyvinutá rychlost u cílové krabičky Honzu znejistila, zda bezkontaktní čip Siac vůbec průběh zaznamenal. Proto si po pár vydechnutích cvaká raději znova, což ho bohužel stálo minimálně jedno místo v celkové pořadí, protože čip na dané kontrole bere poslední záznam, nikoli první. A tady ho máme:

Odpoledne si Honza v rámci "výklusu" dal ještě závod v přespolním běhu (7,4km), kde s přehledem vyhrál. Únava z dopoledne v Čelákovích se však projevila naplno, protože odpoledne zaostal  za svým traťovým rekordem z minulých let o propastné 4 vteřiny (neoficiální informace pouze z doslechu).

Další fotky jsou vloženy v předchozím příspěvku, snad ještě jedna, jak nám Bára na startu povyrostla:

Toť vše. Díky Jardovi za fotky a všem zúčastněnýn ještě jednou za reprezentaci oddílu.

P.

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.