Kryštof a Mára na bedně v Jevanech

Týden po sprintových mistrovstvích ČR jsme se prvního letošního závodu dočkali i na oblastní úrovni. A jelikož se běhalo téměř za humny, na start se postavilo na šest desítek říčanských.

Oblasťák na krátké trati se běžel na mapě Aldašín. V její severní části je terén spíše placatý, uprostřed jsou četné hustníky a hustníčky – které se mi zdály být výborně zmapované – a na jihu prudký svah s řadou skalek a kamenů. Delší tratě umožnily závodníkům ochutnat od všeho trochu.

A orienťáci z RICu ochutnávali vydatně – někteří i dlouho :). Do lesa se jich vydalo 65. Hlad po závodění po zrušeného jaru byl velký. Což ostatně potvrzuje i tisícovka účastníků dohromady.

Výsledky také nebyly špatné. V dětských a mládežnických kategoriích si výborně počínali hlavně tito závodníci:

D12: 7. Veronika H., 8. Majda S.

D14: 4. Adéla, 10. Markéta

D16: 10. Laura

D18: 4. Ema P.

D20: 5. Hanka Š.

TF: 2. Veronika P.

H10: 10. Martin Č.

H10F: 1. Marek S., 2. Kryštof S.

H18: 3. Jaromír

Mezi veterány nejlépe zaběhli:

D45: 7. Lenka

H21K: 1. Libor

H45: 7. Petr H., 10. Pavel

Výčet jsem omezil do 10. místa, ale zaznamenali jsme řadu dalších pěkných umístění těsně nad desítkou. Tady bych ještě vyzdvihl výkon šéftrenéra, která v těžce nabité H21L obsadil 14. místo.

Pochvalu ale zaslouží všichni, kteří po dlouhé přestávce vyrazili do lesa. Radujme se, buďme zdraví, opatrní a chovejme se k sobě ohleduplně, ať nám to vydrží po celý podzim!

Celkové výsledky naleznete v ORISu.

A ještě pár ilustračních fotografií:

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.