Veteraniáda na klasice u Víru

Krátce z veteraniády u Víru, která se letos jako jediná konala ve stejných terénech co MČR elity.

Naši původně sedmičlennou výpravu zredukovaly absence na pět startujících. V příjemném zázemí a ideálním počasí jsem však nikoho z nás neslyšel si na své výkony zásadně nestěžovat. Davida potěšilo šesté místo v prestižní H45. Údajně jeho druhý nejlepší výsledek na MČR. Honzovi utekla velká bedna v H40 o tři minuty na zatrápené sedmičce na hradě. Ostatně, byla to jedna ze dvou kontrol, kde zásadně chybovala velká část závodníků.

V dámách obsadila Ivča pěkné desáté místo v D45. Od ní jsem neslyšel komentář k závodu, ale podle mezičasů mi přijde, že mířila k lepšímu umístění. Petře se závod údajně ne zcela vydařil a dokončila patnáctá.

Za sebe jsem jel do Víru studovat mapařský styl Petra Marečka a užít si závod, kde je analýza hnědých čar a jejich počtu pro výsledek rozhodující. Obojí se mi vyplnilo. Mapa byla z mého pohledu pěkně generalizovaná pro klasiku, i když v některých detailech byla těžko čitelná a místy ne zcela korespondovala s terénem. Staba tratě H40 mě vyloženě potěšila a řešení variant postupů bylo pro mě radostí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.