Srandy kopec odstartoval podzimní žebříček

Po hodně dlouhé době jsme konečně opět měli možnost užít si velké závody. OB Kotlářka zahájila 11. září 2021 podzimní oblastní žebříček krátkou, leč kopcovitou tratí u Smilovic a cílem prošlo 725 závodníků. Mapa nesla název Srandy kopec a to ne náhodou – kopec se skutečně jmenuje „Veselý vrch“ a ukrývá poměrně velké ložisko zlata.
Shromaždiště bylo ve vzdělávacím areálu GFŘ na poloostrůvku mezi vodní nádrží Slapy a Žraločí zátokou. Objekty na první pohled vypadaly dosti neutěšeně, což by mohlo trošičku vysvětlovat nerudný přístup některých správců daně (abychom neurazili – neplatí pro všechny, mnozí jsou proškolení a milí – nejspíš se tedy rekreují a školí jinde 🙂 ). Nicméně, orienťácké zázemí bylo na centrální travnaté ploše, kde si závodníci po vysbírání hub mohli rozložit deky a posezení. „Toialetky“ (ale nebyly ve skutečnosti Toi) byly nachystány v dostatečném množství i barvách jak na shromaždišti, tak cestou na start. To se hodilo, protože cesta na start představovala slušnou zahřívací štreku. Za začátku srandička po silnici z kopce, potom srandička po pěšině, pak srandovní překonání potůčku (úplně jsme nepochopili zakázaný mostek – asi aby bylo víc legrace?) a pak nejvíc srandovní krpál na start. Kdo si nevyhradil dostatek času na přesun, měl co dělat, aby se ve startovním koridoru stihl aspoň vydýchat (zdravím Verču).
Pořadatelé z Kotlářky slibovali kopcovitý terén u Slapské přehrady a slib do puntíku (nebo spíš do kamene?) splnili. Kopečků jsme si užili dost, lampionky byly často dobře k dohledání. Až neuvěřitelně působila řvoucí kontrola č. 62 u vývratu na čerstvě vykácené mýtině (no jo, člověk plánuje a kůrovec mění…). Oříšek snad mohly představovat kontroly umístěné v jámách a prohlubních, kterých si některé kategorie užily až až (zdravíme holky v D18).
Vzrůšo představoval seběh do cíle, který byl po nepříjemně kamenité cestě, navíc zpestřený rozčileným sršním hnízdem. Kdo si nevšiml a neoběhl lesem, riskoval bodnutí (a takových nešťastníků nebylo úplně málo).
Za Říčany se zúčastnilo 22 závodníků. Zlato máme z obou samostatných fáborkových tratí (Verča Proxová, Kryštof Grimmer). Míra zvolil nejdelší trať, která byla k dispozici (H21L), protože mu po rogainingu přišlo všechno krátké 🙂 A skončil třetí, gratulujeme! Mimo stupně vítězů, přesto s pozoruhodnými mezičasy skončil Mára S., kterému jedna jediná! kontrola pokazila celý závod, kde měl jinak na všech ostatních kontrolách bezkonkurenčně první pozici.

Celkové výsledky do 10. místa:

1. Veronika Proxová D10F
1. Kryštof Grimmer H10F
3. Míra Seidl H21L
4. Laura De Heij D18
5. Magdalena Seidlová D12
5. Marek Seidl H10F
6. Kryštof Seidl H10F
6. Barbora Kotenová D18
7. Zuzana Havlíčková D12
7. Jan Havlíček H35
8. Matyáš Kubát H16

Všem výše zmíněným gratulujeme!

Pro nás ostatní byly závody nejen příjemným setkáním (nezvykle mnoha lidí), ale i jemným upozorněním, že prázdniny už skončily a bylo by dobré přestat lenošit a začít zase (makat) trénovat!

(převzato z rodinné kroniky Proxových)

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.