Jarní závody

Sice teď na horách napadl konečně sníh, nicméně už je potřeba se zamyslet nad jarní sezónou. První jarní závod v Přední Kopanině se koná už 22.března, tedy za méně než dva měsíce!

Nejnižší úroveň závodů v orientačním běhu jsou oblastní žebříčky. Letos na jaře v okolí Prahy budeme mít 8 oblastních závodů. Rádi bychom, aby nás z Říčan na oblastní závody jezdilo co nejvíce. Závody jsou zdaleka nejlepší škola, zvláště pro začátečníky, z každého závodu si děti nosí cenné zkušenosti... a ti nejšikovnější i diplomy nebo medaile, které je mohou dále motivovat. Na každém oblastním závodě jsou tratě i pro ty nejmenší a nezkušené děti - buď běhají po fáborkách (kategorie H10L nebo D10L), nebo dokonce s rodiči (kategorie HDR). Děti, které jsou již zkušenější, běhají v lese samy. Z osmi jarních závodů se počítá 5 nejlepších do celkového hodnocení. Děti kategorie H12/D12 a starší si v celkovém hodnocení oblastního žebříčku mohou vyběhnout licenci B (dříve se nazývala "druhá výkonnostní třída"). Licence B je vstupenka na celostátní závody... a podle počtu licencí jsou též hodnoceny a částečně financovány oddíly v celé republice. Seznam všech závodů jarních středočeských žebříčků je již v Přihláškách. Promyslete tedy s dětmi, na které závody chcete jet... a dohodněte se tak, aby jich bylo alespoň 5 🙂 . Přihlašuje se tak, že se klikne na červený křížek ve sloupci Akce.

V Přihláškách je ještě jeden závod navíc - Oblastní mistrovství štafet. Tento závod se do středočeského žebříčku nepočítá... ale štafety jsou základ, vždy prestižní záležitost a výborný team building. Takže tady apeluji na všechny - na děti, které už neběhají po fáborkách; na dospělé, kteří se tak často na závodech neukazují i na všechny veterány - na štafety bychom měli vyrazit všichni. V kategorii D18 letos vkládáme naděje do tria Hanka-Maruška-Bára Holky, oblastní přebor je kvalifikace na mistrovství republiky... takže s tím počítejte! V H18 musí Mikuláš přemluvit Filipa a Matyáše 🙂 . A Davida Michaličku potřebujeme do veteránské štafety, abychom konečně porazili matfyzáky!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.