Jilemnická 50

Téměř sto dva let po tragickém závodu, při kterém zahynuli Hanč s Vrbatou, se v Jilemnici konal další závod, kde šlo o život. V neděli 8.února 2015 se jela Jilemnická 50. Na start se postavila trojice členů našeho oddílu - dva Davidové a Ráďa. Místy stačilo jen roztáhnout ruce a vítr závodníky tlačil dopředu, většinu trati jsme ale jeli proti silnému větru, místy za hustého sněžení kdy nebylo vidět lyžaře před vámi. Stopy byly buď zaváté nebo odfoukané na led... prostě lyžařská lahůdka.

Na start se postavilo asi 200 závodníků, jela se dvě cca 20km kola po Jilemnických pláních... asi pětina závodníků při průjezdu do druhého kola podlehla pokušení... nebo si prostě jen chtěla zachránit život, a vzdali to. Říčanští borci se ale nevzdávají! David Michalička nakonec 81. , David Rožek 99. a Radek Mátl 144.místo.

Zpověď jednoho z našich borců: Mazal jsem doma. Do lyží jsem se postavil dvě minuty před startem a okamžitě jsem pochopil, že to nebyla dobrá máza a že mi to neskutečně klouže. Takže jsem celých 40km odjel soupaž (po větru), stromečkem (proti větru) nebo ryzím během na běžkách (do cíle 🙂 )

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.