Mistrovství Evropy v rogainingu

Letos koncem června se u nás v černém údolí v Novohradských horách konalo mistrovství Evropy v rogainingu. Tyhle dlouhé masakry mě baví nejvíc, takže jsem si to nemohl nechat ujít. Stejně jako loni na mistrovství republiky jsme udělali tým s Petrem Kučerou z MFP. V konkurenci asi 230 týmů z celé Evropy jsme podali docela dobrý výkon - celkově 16.místo, 10. místo v kategorii mužů.

 

Rogaining je orienťák na 24 hodin. Kontroly jsou rozmístěné na velké ploše (letos měla mapa 250 km2) a různě obodované (většinou dle obtížnosti) - cílem je za 24 hodin nasbírat co nejvíc bodů. Vítězové Mirme a Roose z Estonska nasbírali 3070 bodů, my jsme za 24 hodin sebrali 2510, což byl nakonec třetí nejlepší výsledek z českých týmů.

Koho zajímají detaily, na stránce závodu http://www.erc2015.cz/  jsou vedle výsledků i mapy a pořadí kontrol, které jednotlivé týmy sebraly. My jsme si naplánovali dva okruhy - první dlouhý měl asi 85km, proběhli jsme si při něm východ a jih Novohradských hor od Kuní hory a Dobré vody přes Pohoří a Kamenec, Cetviny, Pohorskou ves zpět do centra v Černém údolí. Dvakrát jsme brodili rozvodněnou Malši, dva postupy jsme volili přes Rakousko. V centru jsme byli v půl čtvrté ráno, přestávka cca 50 minut na doplnění sil, pak jsme vyrazili na druhý okruh cca 30 km na severozápad směr Benešov nad Černou, Slepice a zpět. Teď zpětně tam vidím několik taktických chyb, ale to k orienťáku patří, na kdyby se nehraje. Závod to byl krásný, zážitek silný 🙂

erc2015_1

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.