Žebříček ŽA a ŽB o víkendu 10.-11.9.2016 v Hraběticích

O tomto víkendu se běhaly v Hraběticích v Jizerský horách závody žebříčku ŽA a ŽB. Konkurence z celé republiky, krásné počasí, centrum ve spodní části sjezdovky a těžké jizerské terény jak orientačně, tak pohybově pokochaly a důkladně prověřily všechny účastníky, nás nevyjímaje. Na tak velké závody se nás sešel z OB RIC slušný počet závodníků: sobota 24  a neděle 14.

V sobotu nás čekala klasika. Parametry tratí byly "vydatné" a k náročnosti přispěla i těžká podložka často zmenožňující běh. Borůvčí a nízké smrčky mezi kameny a popadanými stromy, často nebylo vidět místo došlapu a k tomu pořádné vedro. Říčanští ostřílení závodníci si s nástrahy trati poradili moc pěkně. Bára 3. místo (D18A), Ema 10. (D12C), Hanka 21. (D16A) a Maruška 25. (D16A). Jára (H14), Bára (D14) a Laura (zkusila D14) taky běželi pěkně, ale ve velké konkurenci skončili až ve druhé polovině startovního pole. Pro Anežku, Bohďu, Ondru a Vítka to byla jedna z prvních zkušeností s tak velkými a těžkými závody, bojovali statečně.

Mezi dospěláky se nelépe umístila Iva a Pavel. Jinak se dospěláci trousili do cíle jak po velkém boji. Časy u našich mužů hodně nad 100 minut, dva zvrtknuté kotníky (Zita a Míra), několik disků z důvodu vynechání kontrol nebo skrečování závodů pro velké vyčerpání a předpoklad nesplnění limitu 180 minut. Prakin padá v našem stanu po návratu z trati na zem a první úsměv na tváři mu vyloudí až Ema nesoucí životabudič - pivo a párek v rohlíku.

Neděle už byla o něco běhavější, krátká trať. Holky D16 a D18 zase běžely moc pěkně, Ondra a Bohďa se oproti  sobotě zlepšili a torzo nezraněných dospěláků taky mají pěkné výsledky. Za zmínku stojí Marušky přetržená tkanička při utahování tretry už ve startovním koridoru. Chvíle nevěřícných pohledů vystřídaly hlbité prsty a vše se nakonec podařilo několik sekund před startem opravit.

Celkově moc pěkné závody, hodně těžké, díky za to pořadatelům, vše klaplo bez problému (nebo aspoň jsem nic nezaznamenal).

Výsledky na stránkách Orisu: výsledky sobota, neděle.

Díky všem za reprezentaci. Petr

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.