Oblastní žebříček u Písku

Na závody u Písku máme hezké vzpomínky z června - skákací hrad, dobré pivo i bábovky a přímo domácí pohoda malého závodu. Když jsme se dozvěděli, že budou další závody na pozdim, Adélka zajásala a začaly jsme se těšit. Jak se však blížil termín závodu, těšení postupně přecházelo v obavy, jestli bude pršet hodně, nebo jen trochu. Mimořádně užitečný byl proto pro nováčky poslední trénink u Struhařova připravený Pavlem Kotenem a rady Gábiny, jak se obléknout na závod i před ním.Po příjezdu na místo se zdálo, že by se nám déšť mohl vyhnout. A skutečně, závodníci, kteří startovali hned na začátku (D10), měli štěstí. Adélka dobíhala za sluníčka a stihla si užít i ten skákací hrad. Zhruba po 30 minutách však začalo pršet, a tak početná výprava mladších kluků měla závod méně příjemný. Ocenila jsem však, že stavitelé tratí se nevyžívali v prolézání bažin. Většina lidí po doběhnutí hned odjížděla, místa pod střechou bylo málo a skákací hrad se proměnil v pozoruhodný bublinový vodní systém, kde malí odolní jedinci topili vosy. Pivo z jakéhosi malého pivovaru bylo výborné, jen při teplotě vzduchu kolem 7°C moc nezahřálo. Při vyhlašování výsledků už zase svítilo sluníčko a zejména starší vítězové se dokázali náramně radovat.

A jak se dařilo běhání? Všechna děvčata skončila v malé konkurenci na stupních vítězů (D10 - Adélka 1., D16 - Bohdana 1., Anna Marie 3.). Kluci v kategorii H10 obsadili po sobě 3. až 7. místo při počtu 8 závodníků (Matyáš Kubát byl 3.) a Ondřej Mucha byl v H12 druhý s poměrně malou ztrátou na vítěze. Ještě blíže k vítězství byl druhý Lukáš Kubát v HDR.

Autor článku: Lenka

[pe2-gallery album="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/115438562854657598645/albumid/6341789313289182353?alt=rss&hl=en_US&kind=photo" ]

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.