Oblastní mistrovství NOB v Praze

Oblastní mistrovství v nočním orientačním běhu pod taktovkou SK Praga klaplo na jedničku. Malý počet přihlášených sliboval v žákovských kategoriích bednu všem, kdo doběhnou. Hlavní mužská kategorie a veteráni se však do4kali kvalitní konkurence.

Říčanská výprava se sestávala ze tří odvážných mužů a chrabré slečny. Bára V., Pavel a Honza T. se na jistotu přihlásili do svých kategorií. Libor s nadějí, že 21ky přece nemůžou být o tolik delší než 35ky zkusil větší výzvu.Po obřadním vyzkoušení čelovek závodníci vyrazili do nezvykle teplé březnové noci. Co se dělo na trati těžko povědět. Jen Honza T. po závodu hlásil vyvrknutý kotník, což však v tabulce mezičasů není znát. Faktem zůstává, že všichni Říčanští se úspěšně vrátili a Pavel K. zaznamenal nejlepší výsledek sedmým místem v H35. Ostatní zajistili ve svých kategoriích startovní pole zezadu.

A k té H21. Stavitel očividně vzal v úvahu loňské nedodržení směrných časů a 21ky měly v popisech 10,8km, oproti H35 se 7,5km. S převýšením se nám organizátoři nesvěřili, ale Krčský les potvrdil svůj potenciál a Libor napočítal na postupu 485m. Vítaným zpestřením v kategorii pak byl motýlek a s tím spojené rozdělení do dvou podkategorií, což závod příjemně ozvláštnilo.
Zkoušení čelovek na shromaždišti

Mapa kategorie H21A

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.