Letecký den na Juliáně

Na první jarní žebříček jsme zamířili v sobotu na západní okraj Prahy. Vyzkoušet si svou formu po zimní přestávce chtěly téměř čtyři desítky členů oddílu. A nedopadlo to vůbec špatně.

Jarní sezóna začínala v Přední Kopanině i před dvěma roky, kdy jsme se na shromaždišti i cestou na start klepali zimou. Tentokrát nás ale Apríl nedoběhl – zúčastněné čekalo krásné jarní počasí, při kterém teploty lámaly rekordy na řadě stanic ČHMÚ. Na shromaždišti na fotbalovém hřišti bylo možno sledovat tréninky místních fotbalových nadějí. Pro techničtější typy se nabízela jiná podívaná. Jelikož byla tento den v užívání dráha 06 pražského letiště, burácela nám startující letadla nízko nad hlavami. Mapa Juliána leží totiž přímo pod příletovým/odletovým koridorem mezinárodního letiště.

Juliána, to je tak trochu placka, která má ovšem dvě části, mezi kterými je docela pěkné převýšení. Pro orienťák je zajímavá tím, že tento dělící útvar leží zhruba uprostřed mapy. Což staviteli tratí nabízí různé možnosti jak závodníky potrápit. I tentokrát si je samozřejmě nenechal uniknout. Na mapě se nachází i další zajímavé útvary jako hluboké strmé rýhy či různé jámy. A také chrochtající hustník v centrální části mapy. Ačkoliv pořadatelé doporučovali jeho oběhnutí, někteří ze zúčastněných ocenili prasátky vyšlapané cestičky. Prý se díky nim průběžnost tmavě zeleného hustníku výrazně zlepšila. Nesmíme ještě zapomenout na mraveniště, Jára by mohl vyprávět. Zákeřné přišlápnutí boty jiným běžcem v těsné blízkosti jednoho z nich jen tak tak nevyústilo v nedobrovolný průzkum toho neobvyklého domečku lesních tvorů.

V pěkných podmínkách se urodilo i několik medailí. Druhé místo vybojovala Mařka v D16 a Petr Sch. v H10L. S bronzem se k nim přidal Jára v H14. Děti zaznamenaly i několik dalších pěkných umístění, hlavně holky v D12 a D14 ukázaly, že by to i po přechodu do vyšších věkových kategorií mohlo jít. Zde jsou některé výsledky (do 15. místa):

D10 – 6. Anežka

D12 – 7. Adéla, 10. Terka, 12. Beáta, 13. Markéta

D14 – 5. Martina, 9. Laura

D16 – 2. Mařka

D18 – 4. Hanka

H10L – 2. Petr Sch.

H12 – 12. David Sch.

H14 – 3. Jára

Pochvalu ale zaslouží všechny děti, které se zdárně popraly s lesem i mapou. A také za to, že nikdo nebyl disk!

Mezi dospělými jsme jako obvykle závodili hlavně v kategoriích mladších veteránů a nejvíce se dařilo Ivě (5. v D35), Pavlovi (6. v H35), Michalovi (10. v H35) a Petrovi (4. v H45). Elitní kategorie se nezalekl Petr P. a těžkou trať absolvoval se ctí.

Malá zajímavost na závěr – Otto Hartvich z Písku startující v kategorii T vypsané na 4,44 km dosáhl cíle v čase 44:44.

Kompletní výsledky v ORISu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.