Mapový trénink Na Vysoké

40 dětí a dospělých přišlo na středeční mapový trénink a využilo příležitosti zaběhnout si na nové mapě, která propojila Říčany a Kolovraty. Tradiční seriál PPŽ se blíží a některé závody se mohou konat v podobných terénech.

Jako centrum tréninku jsme vybrali plochu u Říčanského potoka v blízkosti nedostavěné věznice, což se ne tak úplně zamlouvalo některým lidem ze sousedství. Nicméně stále se jednalo o veřejné prostranství. Odtud se tratě rozbíhaly podél potoka směrem ke Kolovratům, do malého lesíka a posléze do blízké vilové čtvrti.

Kontroly příliš schované nebyly, důležitější spíš bylo rozhodnout se pro nejrychlejší postup. Někteří volili přímý, skrz zarostlé louky, spojený s broděním potoka – ve výjimečných případech i s koupelí či alespoň plavením mapy - jiní raději takové území oběhli. Místy nepříjemný podrost dával vzpomenout na loňský „hostivický humus“, jeho kvalit ovšem nedosáhl. „Máte to tu pěkně hnusný,“ zaznělo i tak z úst nejmenované náctilté účastnice.

Nakonec se ale všichni s nástrahami svých tratí vyrovnali a své kontroly nalezli. Výjimkou byla dvojice nejpřesnějších orienťaků, kteří s umístěním jedné kontroly nachytali stavitele a roznašeče na švestkách. Zjevně zde došlo k chybě v komunikaci mezi těmito dvěma funkcemi. Což je, vzhledem k tomu, že se jednalo o stejnou osobu, na pováženou.

Pořádně jsme po sobě uklidili a tím snad i uklidnili místní komunitu…

Výsledky zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.