Oblastní žebříček – Malíkovice

Minulý horký víkend jsme se po sobotní Dobříši setkali na posledních závodech oblastního žebříčku nedaleko Slaného ve vesničce Malíkovice.

Pořadatelé umístili shromaždiště na pěkně upravený statek/penzion U Bartoušků, který se ukázal jako velmi pohostinný a k dispozici byla dokonce stodola s ping-pongem, basketbalovými koši a badmintonem.

O dost méně pohostinný byl prostor závodu na mapě Svídna, o což se postaralo hlavně neúprosně pálící slunce a relativně otevřený porost. Závodníci museli překonávat několik vyprahlých údolí a pasek ve střední části mapy, jinak se ale jednalo o vcelku rychlý terén s průběžným lesem, pohodlným povrchem, cestami a řadou orientačních bodů. Některé význačné stromy byly prý až 400 let staré (neověřoval jsem ale věřím).

K výsledkům - na stupně vítězů dosáhli:

Ema P. (3. v D14), Jára Š. (1. v H14), Lukáš (2. v HDR), těsně pod pak zůstaly holky Adéla a Maki v D12 a Štěpán v H14.

Z veteránů pak v první desítce skončili Pavel s Tomášem se ztrátou pouhých 5 minut na vítěze H35, a tradičně Iva a Petr v D35 resp. H45.

Dívky Ivana s Gábinou si kvůli optimalizaci startovního času zaběhly výhodně trať D21K, kde obsadily 2. a 3. místo, gratulujeme.

Zvláštní uznání si zaslouží nejmenovaný člen, který se statečně popral s nelehkou tréninkovou tratí a v horkém lese bojoval rovné 2 hodiny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.