3 zlata a 3 stříbra z celostátních závodů – KAM? V Řitce.

O uplynulém víkendu pokračoval Žebříček A a Žebříček B Čechy dalšími závody. Pro nás Říčaňáky tentokát v luxusní vzdálenosti 30 minut jízdy autem - V Řitce. O organizaci závodů se postarali společnými silami USK (sobota - krátká) a KAM (neděle - klasika). Závody se povedly nejen organizárorům (díky), ale i našim závodníkům. 3 zlata a 3 stříbra z celostátních závodů jsme během jednoho víkendu ještě nepřivezli - oddílový rekord (díky holky).

Vedoucího závodu se ujímá Libor a posouvá tuto roli do nové dimenze. Sám v jednom člověku staví stan, aby první příchozí borci RIC již měli po příchodu vytvořené zázemí a mohli se plně koncentrovat na závod. Během stavění ho mlčky obdivuje dámská část organizárotů KAM - postavit stan v jednom člověku ještě neviděli.

Ve stanu jsou rozvěšeny pokyny, startovky, cvičné mapy pro zájmence cestou na start. Jak již bylo řečeno, nová dimenze ... .

Organizátoři nám dali trochu zabrat vzdálenostmi na přesuny. Z parkoviště 1400m, sobotní start 1700m, nedělní 2700m, v neděli ze sběrky do cíle 580m, v sobotu z předsběrky to samé.  Ale organizace klapla z pohledu nestranných účastníků závodů výborně.

V sobotu při krátké trati vedro, v neděli na klasice lépe - chladněji, déšť, někdo při závodě zmokl pořádně, někdo méně a někdo vůbec. Jak již naznačoval titulek článku, našim borcům, vlastně borkyním se dařilo výborně. Bára je naše již dloudobá medailová stálice na celostátních závodech. A během celého jara ji zdatně doplňují Martina (D12C) a Hanka (D18B). Každá holka si odváží z víkendu dvě medaile - zlato a stříbro. Díky moc za reprezentaci oddílu.

Kromě nich Majda (17,18), Adélka (13,9 - moc pěkné), Laura (33), Maruška (25,26), Terka (22), Jára (50,56), Bára (51). Poznámka autora: dvě čísla v závorce jsou výsledky za sobotu a neděli. Maki se po náročných sobotních oslavách na svatbě necítila na super výkon a dala raději přednost regeneraci na další závody. Dospěláci (alespoň chlapi) v sobotu hodně chybovali. Eva v sobotu 9, Zita 14, Iva 16, Lenka 31. Výsledky sobota. V neděli si kluci dospěláci spravili náladu. Pavlovi se dařilo uviset Báru na nejdelším přeběhu a málem i na tom následujícím. Prakin startuje se Zitou téměř současně, odhaduje, že doběhnout s hodně podobným časem, odhad mu nevyšel asi o 30s. Michal v sobotu zaspal úspěch dcery pod vonící třešní, ale v neděli už se na trati objevil. Standa jako nováček oddílu si to užívá v lese nejvíce.  Výborně v neděli Iva (11. v D40B) a Pavel (18. v H40B). Míra tentokrát disk, pro zájemce ukázka chyby (ukázka na mapě H45B, Míra běžel H21): Kontrola č.8 kámen na kraji hustníku. Bohužel na malém prostoru jsou takové kameny i lampióny dva. Jeden v kolečku č.8 a na druhý ukazuje modrá šipka. Míra vzal nesprávně kontrolu s modrou šipkou.

Na stupních vítězů to holkám moc slušelo, v neděli je tam, doprovodili i mládenci medailisté ve stejných věkových kategoriích.

A Kameničáci v neděli nadělovali medailistům kromě jiného i slušivé tématické čelenky:

Tak ahoj na závodech zase příště.

Trocha fotografií a ukázka trati D18B - nedělní klasika.

 

 

[pe2-gallery album="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/115438562854657598645/albumid/6427897729235931921?alt=rss&hl=en_US&kind=photo" ]

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.