Mikro OB kontroly ve středu – jak to vlastně bylo?

Středeční mapový trénink 20.9. ve Strančicích jsme oživili několika mikro OB kontrolami. Kromě správně umístěného lampiónu jsou v blízkém okolí další "falešné" lampióny a závodník musí vybrat ten správný. Každá kategorie měla 3 takové kontroly. A protože se dost chybovalo, pojďme se na to podívat ... . Poznámka: Všichni DH16 běželi na mapě bez cest.

Na fotkách jsou zachyceny lampióny jedné mikro OB kontroly. Do fotek byl vložen výřez z mapy (natočený stejně jako záběr na fotografii) a popisek kontroly. Správná kontrola je na fotce v zeleném kolečku, falešné kontroly v červeném (jako na semaforu: zelená = OK, červená = stop).

  1. Průsek - kategorie DH10, DH12

Tři rovnoběžné průseky kolmé na cestičku. Lampióny umístěné v každém průseku kousek vedle cestičky. Správný průsek je ten prostřední - viz mapa a popisek. DH10 přibíhaly k místu zleva, DH12 zprava. Důležité bylo nevybrat první kontrolu, kterou závodník "potká". Na fotografii jsou vidět pouze dvě kontroly, třetí se do záběru nevešla :-(.

2. Jiný objekt - kategorie DH10, DH12

Vedle sebe krmelec a "jiný objekt" (stříška). Jeden lampión u krmelce, druhý u "jiného objektu". Správně je "jiný objekt". V kroužku na mapě je černý křížek (značka "jiného objektu") uprostřed, v popiskách je také černý křížek. Pozor, někdo si to spletl s vývratem, který se ale značí na mapě zeleným křížkem a v popiskách černým křížkem v kolečku.

3. Křižovatka cestiček - kategorie DH10

Správný lampión je na křižovatce cestiček. V popiskách křižovatka ve tvary písmene Y. Falešné kontroly byly na cestičkách kousek od křižovatky.

4. Mělká prohlubeň - kategorie DH12

Vedle vrcholu kopce byla malá prohlubeň. Falešný lampión byl umístěn na kraji vrcholu (na vrstevnici na mapě značící vrchol), správná kontrola byla v prohlubni kousek pod vrcholem.

5. Rýha - DH14, DH16

Překvapivě i zde se hodně chybovalo. Na mapě dvě paralelní rýhy kolmé na průsek. Správný lampión je ve vzdálenější rýze od silnice a mimo průsek. Jedna falešná kontrola byla přímo na křižovatce rýha-průsek a druhý falešný lampión vedle rýhy bližší k silnici. Správný lampión lze poznat i podle podrostu na mapě (zelené šrafy), vedle kterého je umístěn. Fotografie jsou dvě, každá z jiné strany (druhá je focena z rýhy blíže k silnici).

 

6. Hustník - DH14, DH16

Asi nejtěžší kontrola, hustníky v dané oblasti nejsou na mapě zakresleny úplně přesně. Správný hustník je ale zakreslený správně. Správný lampión určit podle nedalekého vývratu (na fotce modrý obdélník) a taky podle popisku, kdy je kontrola vyznačena na západním okraji hutníku. Falešné lampiońy byly blíže k vývratu a na jižním kraji hustníků.

7. Skalka - DH14, DH16

Zde se musím závodníkům omluvit, lampión na správné skalce žádný nebyl. Všechny lampióny byly na vedlejší skalce. Nikdo si toho nevšiml, nikdo neprotestoval, všichni cvakli "správný" lampión, dokud se v cíli neobjevilo trio Jára, Miki, Hanka. Prý se to seběhlo takto: Miki už chtěl cvakat "správný" lampión, kolem něho proběhl bez zaváhání Jára, že správné místo je níže. Miki znejistěl a společně s Járou začali zkoumat terén. Na nižší skalce ale lampión nenašli a přesvědčeni o správné skalce tedy nic necvakli. O tom informovali přiběhnuvší Hanku. Když Jára probíhal kolem "falešné" skalky, prý si pomyslel, jaký byl stavitel mazaný, když umístil hodně věrohodně dva falešné lampióny na vedlejší skalku, jeden "správně" u paty, druhý nahoře. Stavitel ale nebyl mazaný, nýbrž unavený roznosem 40 lampiónů :-). Každopádně to není omluva, stávat by se to nemělo a na domácí půdě už vůbec ne. Jak "sto hoven"? Járovi, Mikymu a Hance jsem umazal dvě trestné minuty, které dostali za neoznačení kontroly. A už nikdo nezjistí, kolik času strávili u skalek díky "mazanosti" stavitele. Protože jejich časové rozdíly byly hodně malé, vyhlašuji poprvé v historii mapových tréninků OB RIC neuvěřitelné čtyři vítěze kategorie DH16 s naprosto shodným časem - Jára, Miki, Hanka, Ivca.

Výsledky zde. (Miki si cíl necvakl - doběhl spolu s Járou, vyběhl o něco po Járovi. Maruška si cíl nezvakla - běžela s Aničkou, tj. shodný čas. Hanka si cvakla, ale až po poskytnutí několik krátkých rozhovorů v cíli :-).

Jinak v lese bylo krásně, všichni zúčastnění trať s přehledem zvládli. Díky všem za účast, za pomoc Honzy, Petra Sl. a trenérů. Míše za tradičně perfektní tisk map a rodičům, že si s dětmi našli cestu trochu dále od Říčan.

Na závěr pár foto z lesa (okýnko je z kaple Sv. Anny, podle které je pojmenovaná i mapa).

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Tréninky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.