Ohlédnutí za skončenými žebříčky A a B

Mistrovství republiky na klasické trati konané minulý víkend byl poslední díl seriálu závodů započítavaných do A žebříčku. A protože žebříček B pro rok 2017 je taky u konce, pojďme se podívat, jak se nám letos dařilo.

Žebříček A

Žebříček A je celorepublikový žebříček (Čechy + Morava) pro držitele závodní licence A. Letos se skládal z 11 závodů, do celkového pořadí se započítavalo 6 nejlepších výsledků. Z OB RIC v žebříčku A bojovaly dvě závodnice - Bára a Maruška. Kromě těžkých tratí jsou  závody A žebříčku někdy náročné i logisticky - letos byl nejvzdálenější závod na Moravě v oblasti Pustá Polom (mezi Ostravou a Opavou). Z Říčan 348 km.

Naše dlouhodobě nejlepší závodnice Bára bojovala do posledního závodu o celkové 1. místo v kategorii D20 s Terkou Čechovou (KAM). Celou sezónu se střídaly na předních místech a před posledním závodem byl mezi nimi bodový rozdíl 0,05. Poslední závod vyšel lépe Terce, Bára skončila celkově na krásném 2. místě. Z jedenácti závodů byla 3x první, 6x druhá, 2x třetí. V letošním roce je Bára mistryní republiky na krátké trati, mistryní republiky v nočním OB a reprezentovala ČR ma MS juniorů ve Finsku.

Maruška bojovala v kategorii D16A. Nejlepší umístění bylo 16. místo na krátké trati právě ve zmiňované Pusté Polom. Krásně běžela i minulý víkend na mistrovstcí republiky na klasické trati. Finále A ji uteklo jen o kousek, v B finále obsadila pěkné 11. místo. Celkově skončila v A žebříčku na 32. místě a jen o 7 míst ji utekla licence A na příští rok.

Díky oběma holkám a řidiči Evě, že absolvovaly celý seriál závodů a že OB RIC byl vidět celý rok na závodech OB nejvyšší kategorie.

Žebříček B - Čechy

Žebříček B-Čechy je žebříček pro oblast Čech, podobně existuje i žebříček B-Morava. V žebříčku B závodí majitelé licence B a ve veteránské kategorii bez licencí ten, kdo se do žebříčku přihlásí. Béčkařů a nadšených veteránů máme dost, o body do žebříčku bojovali Ema, Laura, Hanka, Jára a veteráni Klára, Ivca, Pavel, Libor, Petr. Celý seriál se skládal z 8 závodů, do celkového pořadí se počítalo 5 nejlepších výsledků.

B závodů se účastnili i další borci z oddílu, ale nebyli přihlášeni do žebříčku (do boje o celkové pořadí ze všech závodů), takže sbírali jen dílčí úspěchy z jednotlivých závodů. Nejvíce se z těchto závodníků dařilo Martině v D12.

Ema a Laura v H14B objely menší počet závodů, takže v celkovém hodnocení nestačily na nejlepší, i když dílčí výsledky měly pěkné. Ema nejlépe 23. místo a Laura 22. místo (ze 65 závodnic). Na licenci A nebo obhajobu licence B to nestačilo, ale licenci B si vyběhly už dříve v oblastním žebříčku. Takže i příští rok budou Béčkařky.

Hance v D18B se dařilo. Účastnila se 6 závodů - 2x první místo, 1x druhé, 1x páté a 2x šesté. Celkově v žebříčku na 3. místě a vyběhnutá licence A.

Jára v H14B nejlépe v dílčím závodě na 11. místě. V dalších se pohyboval kolem poloviny startovního pole (82 závodníků). I v B žebříčku obhájil B licenci na příští rok.

Ve veteránech nejdříve dámy. Ivca D40 výborně na celkovém 6. místě. Klára D45B celkové 21. místo. Na poslední dva závody se z neznámých důvodů přihlásila do jiné (mladší) kategorie, takže se ji výsledky do D45 nepočítaly. Mohlo by to bývalo být ještě lepší. Libor s Pavlem bojovali v H40. Libor celkově 12. místo, Pavel 14. místo. Zajímavostí je, že ve všech 8 závodech žebříčku obsadil 11. místo vždy někdo z RIC (Pavel nebo Libor). Ostatní oddíly neměly na 11. místo letos nárok :-). Petr v H45B na 13. místě.

Díky všem za reprezentaci oddílu a gratulace k výsledkům.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.