Martina a Ema kralovaly v Jílovišti

Série podzimních oblastních žebříčků začala v sobotu závodem na zkrácené trati v Jílovišti. Holky ve 14 obsadily první dvě místa na stupních vítězů.

Pořádající oddíl FSP připravil na mapě Jíloviště jih po roce a půl opět pražský a středočeský oblastní žebříček. Zatímco na jaře 2016 se zde běžela krátká trať, tentokrát byl na programu závod na trati zkrácené. Centrum se přesunulo ze školy celní správy do hotelu Cinema Palace a jeho okolí. Závod provázelo příjemné počasí a z Říčan se na něj vypravila třicítka orienťáků.

Zpočátku se zdálo, že organizace klape bez problémů. Postupně ale atmosféra hlavně na startu poněkud houstla. Ukázalo se totiž, že pořadatelé na poslední chvíli - v noci na sobotu - pozměnili startovní listinu. Ovšem na webu zůstala ta originální. Někteří účastníci se tedy až na startu dozvěděli, že jejich startovací čas je jiný. U nás to postihlo hlavně Markétu a Elišku, jejichž časy byly přehozeny. Zatímco Eliška byla na startu včas a "odnesla" to jen poněkud neuctivým vykázáním ze startovního koridoru, Markéta start propásla a startovala letmo o několik minut později. Ke cti pořadatelů nutno dodat, že později všem postiženým čas startu upravili podle skutečnosti.

A jak se dařilo říčanským? Jak už je obvyklé, nejlépe si s tratí poradily holky, zejména v kategorii D14, kterou zcela opanovaly Martina s Emou, jež nakonec obsadily první dvě místa. A boj to byl velmi tuhý, v cíli je dělily pouhé 2 sekundy. Opět se ukázalo, že se vyplatí bojovat až do konce. Martina totiž ještě na sběrce prohrávala o 4 sekundy, ale mocným finišem si vybojovala první místo. A to ještě tři kontroly před cílem byla dokonce až čtvrtá!

Stupně vítězů v kategorii D14.

Z dětí zaběhli pěkně i Valerie a Majda (7. a 9. v D10), Markéta a Adéla (4. a 7. v D12), Honza P. (8. v H10) a Štěpán (6. v H14).

Mezi dospělými se nejvíce dařilo Míše K., která obsadila 2. místo v D45K a Petru Š., který skončil těsně pod stupni vítězů v H45. Nutno zmínit i šéftrenérovo 5. místo v elitní H21L.

Kompletní výsledky zde.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.