Vodňanský kapr opět v Bavorově

Jako minulý rok, tak i letos, Pračkovi a Pecháčkovi vyrazili do Jižních Čech. A letos se znovu dařilo. Počínaje nádherným počasím, přívětivým shromaždištěm a prima terénem pro klasiku, pořadatelé ozdobili pohodový víkendový obraz podařenou stavbou tratí, která dávala dostatek prostoru pro rychlý běh.

V první etapě se rozhodl stavitel Jan Pecka ověřit naši sílu v kopcích a zařadil pár postupů s velkým převýšením, na které žádná chytrost nepomáhala. V cíli byli Zita a Vítek disk, Libor měl dvacet minut ztrátu na vítěze H35 (125%) a Prakin v H21L přes dvacet šest (132%). Ema však zabodovala a vyhrála D14. To přimělo Pračkovi dohlásit se na nedělní etapu a zkusit vyhrát celý závod.

Sobotní odpoledne v kempu příjemně plynulo za hřejivého svitu sluníčka, štěbetání hrajících si dětí a hlubokého mumlání dospělých probírajících rozličné záležitosti. V podvečer se kemp vylidnil a padla tma.

Nedělní zkrácenou pořadatelé připravovali od brzkého rána. Hendikepové starty začaly v půl desáté, ale tím, že se startovalo v čase, ve kterém jsme předchozí den doběhli, šli jsme do lesa až před polednem. První se vrátila Ema se zprávou, že je druhá. Kapr jí letos uplaval o pouhých třicet pět vteřin! Libor se rozhodl udržet deváté místo ze soboty a letěl lesem po co nejjednodušších trasách. Sám se divil, že se mu v polovině etapy podařilo posunout o příčku výše a do cíle dorazil s nejkratším časem. Vítek měl druhou etapu jako trénink na volbu odrazových bodů. Vrátil se z lesa spokojený, že systém funguje a dosáhl nezvykle dobrého výsledku. Prakin si také pochvaloval průběh závodu a tipoval rankingový výsledek přes šest tisíc.

Jak jsme tedy dopadli celkově? Ema druhá v D14 s 62:17 +00:35 (101%), Prakin dvanáctý v H21L s 171:33 +35:04 (126%) a Libor osmý v H35 se 148:39 +18:16 (114%).

Příští rok se poběží na mapě Hrad u obce Bílsko. Na viděnou na Kaprovi!

Libor

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.