Členství v oddílu OB Říčany v roce 2018

Jako každý rok je potřeba do konce února registrovat členy v Českém svazu orientačních sportů (abyste mohli běhat závody). Zároveň se blíží pololetí ve škole, takže se děti, které chodí do kroužku, budou přihlašovat na příští pololetí.  Tohle je tradičně aktivita, u které požadujeme vaši aktivní účast. Takže čtěte dál.

V Přihláškovém systému se již objevil nový „závod“ s názvem Členství 2018. Stejně jako při přihlašování na závod klikněte na křížek, vyplňte kategorii = požadovaný typ členství a svou volbu potvrďte. Křížek se změní ve fajfku a vaše jméno se doplní do seznamu přihlášených. O ostatní se postaráme. Současně prosím o validaci osobních dat ve vašem profilu (menu Nastavení) – hlavně rodné číslo a email (pro registraci povinné) a pokud možno i telefonní kontakt a alespoň obec trvalého bydliště. Hodit se nám bude, pokud u dětí do 18 let navíc do pole Uživatelská Data uvedete školu, kterou váš potomek studuje… to potřebujeme pro grantovou komisi města Říčany.

To nejdůležitější - v roce 2018 měníme pravidla pro Standardní členství dětí. Naším cílem je dostat co nejvíc dětí do lesa, chtěli bychom více motivovat děti (a jejich rodiče) k tomu, aby s námi jezdily na závody a neměly orienťák jen jako středeční kroužek. Jsme a chceme být zejména sportovní oddíl.

Tedy nabízíme 3 druhy členství:

1.    Standardní členství = jsem dítě, na jaře budu chodit na tréninky a budu jezdit na závody

 • Cena 2000 na pololetí, přičemž pokud dítě absolvuje alespoň 4 závody za pololetí (jarní resp. podzimní), bude vám na konci pololetí 750 Kč vráceno na clearingový účet.
 • V ceně je registrace do ČSOS, startovné na oblastních a celostátních závodech zdarma, možnost účasti na soustředěních a společných akcích

2.    Jen závody = jsem dítě, bohužel nemohu chodit na tréninky (ani do tělocvičny, ani do lesa), ale chci jezdit na závody a případně na soustředění

 • Cena 250 Kč za rok
 • V ceně je registrace do ČSOS, možnost účasti na soustředěních a společných akcích
  Startovné na pražských a celostátních závodech si každý platí sám (automaticky se strhává z účtu v clearingu), přihlášku a další servis zajišťuje oddíl.

3.    Dospělí = jsem dospělý, chci jezdit na závody a případně na soustředění

 • Cena 300 Kč za rok
 • V ceně je registrace do ČSOS, možnost účasti na soustředěních a společných akcích
  Startovné na pražských a celostátních závodech si každý platí sám (automaticky se strhává z účtu v clearingu), přihlášku a další servis zajišťuje oddíl
 • 50 Kč za každého dospělého oddíl odvádí do společného rozpočtu Středočeského svazu OB

Cena za členství, stejně jako všechny další platby oddílu, budou strženy z clearingového účtu daného člena ke konci února, ke stejnému datu bude provedena registrace v ČSOS.

Kdo již nechce být člen, tedy nechce ani chodit na tréninky, ani jezdit v roce 2018 na závody a s orienťákem končí, dejte vědět. Nutné bude vyrovnat clearingový účet (případně vám přeplatek zašleme) a ze systému vás smažeme. Pokud v roce 2018 nechcete závodit, ale do budoucna se chcete vrátit, tak pouze letos nebudeme registrovat do ČSOS… čili nic neplatíte, účet v Přihláškách vám ponecháme.

Jo, a malé děti, které ještě nezávodí, registrujeme zdarma.

 

 A jaké tedy 4 závody by měly děti na jaře absolvovat? Letos na jaře v okolí Prahy budeme mít 7 oblastních žebříčků jednotlivců, závod štafet a nedaleko Prahy se  poběží i několik velkých celostátních závodů. Všechny tyto závody se již brzy objeví v Přihláškách, jako oddíl na ně pojedeme. Můžete vybrat jakýkoliv z nich… závodit se dá skoro každý víkend od konce března do června. Závody jsou zdaleka nejlepší škola, zvláště pro začátečníky, z každého závodu si děti nosí cenné zkušenosti… a ti nejšikovnější i diplomy nebo medaile, které je mohou dále motivovat.

Nejnižší úroveň závodů v orientačním běhu jsou oblastní žebříčky. Na každém oblastním závodě jsou tratě i pro ty nejmenší a nezkušené děti – buď běhají po fáborkách (kategorie H10L nebo D10L), nebo dokonce s rodiči (kategorie HDR). Děti, které jsou již zkušenější, běhají v lese samy. Ze sedmi jarních závodů se počítají 4 nejlepší do celkového hodnocení. Děti kategorie H12/D12 a starší si v celkovém hodnocení oblastního žebříčku mohou vyběhnout licenci B (dříve se nazývala „druhá výkonnostní třída“). Licence B je vstupenka na celostátní závody… a podle počtu licencí jsou též hodnoceny a částečně financovány oddíly v celé republice. Seznam všech závodů jarních středočeských žebříčků je zatím možné vidět zde , v našich přihláškách se objeví brzy taky.

Promyslete tedy s dětmi, na které závody pojedete.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.