Trénink 9.5.

Včera jsme se sešli v zadní části mapy Jureček, abychom trošku potrénovali na blížící se PPŽ, přesněji na štafety. Běžel se totiž hromaďák.

Desítky byly hromaďáku 'ušetřeny', když běžely klasickou trať s intervalovým startem. Všichni ostatní už ovšem vybíhali po kategoriích najednou na farstované tratě a cílem bylo setřást soupeře a psychicky ustát fakt, že mám ostatní pořád na dohled a nevím, jaké mají kontroly. Starší měli na rozdělení startovního pole na trati i motýlky, které člověka taky zvládnou zmást.

Na několika zásadních kontrolách byly krabičky, abychom měli kontrolu nad tím, jestli jste dodrželi svoje pořadí kontrol, byli na svých kontrolách a nevedli debatní turistický kroužek s kamarády. Většina to zvládla dobře a orazila, co měla. Nemálo ale bylo i jedinců, kteří ražení v pořádku neměli. Někdo možná krabičku přehlédl nebo zapomněl, ovšem debatní skupinka holek dvanáctek doplatila na svůj přístup k tréninku, když v zápalu klevetění neorazila ani tu jednu jedinou kontrolu, co na trati měla. Tudíž jsme s Honzou došli k závěru, že je třeba poněkud podpořit tréninkovou morálku, a že krabičky na náhodných kontrolách budeme praktikovat častěji. Teď sice našemu zákeřnému kontrolování uniknete, čekají vás ale závody, jak oblasťáky, tak i prestižní PPŽ, kde je správné ražení zásadní a na podzim už vás to nemine ani na trénincích. 😉

Pochvala patří všem, co do toho šli naplno a snažili se, těm, pro které to možná bylo trošku náročnější a v lese si to pořádně užili a těm, co se do lesa neváhali vrhnout den po náročném kvadriatlonu.

Děkuji všem za pomoc, jak v OCADu, tak na startu i v lese při sbírání.

Výsledky níže, případné reklamace Honzovi.

Trenink_2018-05-09

   

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Tréninky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.