Historický úspěch pro rodinnou štafetu z Říčan

O minulém víkendu se říčanským povedlo zvednout laťku opět o notný kus nahoru. Na celostátním setkání MIX štafet v Třemošné u Plzně se rodinný tým z Říčan popral s extrémním počasím i všemi nástrahami výjimečně dlouhé a těžké tratě a doběhl si pro vynikající třetí místo! Přitom na zlaté medaile chybělo opravdu málo. Děkujeme Davidovi, Vojtovi a Vildovi za vzornou reprezentaci!

V doprovodném závodě obyčejných „nepomíchaných“ štafet se (ve výsledcích… a povětšinou ani v lese) neztratili ani další z říčanského týmu. V sobotu si pomyslnou bramborovou medaili vyběhly Petra, Klára a Gábina, v sobotu si na stejně kvalitní „kov“ sáhli David s Tomášem a Pavlem. V sobotu kluci Vilda, Vojta a Ondra zaběhli hezky a skončili patnáctí, štafeta D21 výborně rozběhnutá Zitou s finišmankou Maruškou skončila okolo 30. místa. V neděli skončili veteráni Tomáš, Pavel a Honza třináctí. Za zmínku pak snad stojí ještě 5. místo Báry v doprovodném WRE sprintu, čímž se Báře podařilo potvrdit nominaci na doprovodné juniorské mistrovství světa v Maďarsku.

V žákovských kategoriích byly štafety i sobotní odpolední sprint vyhlášeny jako vyzývací pohár, děti tedy reprezentovaly jednotlivé oblasti. Středočechům se úplně nedařilo, nicméně výkony našich nadějí Martiny, Laury, Emy, Adélky a Maki byly výborné. Ve sprintu v D14 Martina 10. místo ze 101 účastnic, Laura 24., Ema 30., v D12 Maki 35. a Adélka 39. z 98 závodnic, tedy všechny fakt dobrý. Ve štafetách byly naše holky rozhozeny každá v jiné štafetě… nejvíc se dařilo štafetě Martiny (4.místo v sobotu a 5. v neděli), pěkná byla i sobotní umístění Lauřiny štafety (10.) a Emči (13.). Adélka měla v sobotu smůlu, zaběhla famózně, ale bohužel její štafeta byla na třetím úseku diskvalifikovaná pro neoražení kontroly. Ale i o tom jsou štafety, posilujeme nejen fyzickou, ale i psychickou odolnost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.