OŽ v Novém Kníně

První podzimní žebříčkový závod se konal tuto sobotu pod taktovkou Dobříšského oddílu v Novém Kníně, což je městečko s bohatou historií kousek od Dobříše. Wikipedie dokonce zmiňuje, že již ve dvanáctém století zde byl uzavřen Knínský mír, čímž byly posíleny základy české státnosti a Morava začleněna mezi země Koruny české.

No my jsme se soustředili na jižním okraji obce v takzvané Oplocence a o historii ani místní naleziště zlata se nezajímali. Spíše jsme řešili, zda bude zima a jestli bude pršet dnes nebo až zítra. Nakonec bylo lehce podzimně krásně slunečno celý den.

Les, ve kterém se závod konal, nebyl velký. Řekněme spíš malý - na mapě 1:10000 zabíral cca čtvrtinu plochy. Velikost lesa ale nezabránila staviteli tratí do něj umístit v některých kategoriích až 30 kontrol. Pravda, les nestačil. A proto závěrečnou část tvořila netradiční remízková pasáž ve "žluté" části mapy. Bylo pěkné a nezvyklé pozorovat ze shromaždiště závodníky pobíhající po louce mezi křovisky ve snaze ulovit poslední zbývající kontroly. Zvlášť, když se mezi závodníky poblíž sběrky vmísil neregistrovaný zajíc. Rychlost běhu, kterou předvedl, jistě zahanbila i nejrychlejší borce. Naštěstí neměl ambice na vítězství, sběrku těsně minul a zapomněl i orazit cíl.

Výsledky jako obvykle podržely především dívky:

Adélka K. zlato v D12, Martina P. stříbro v D14 a Ema P. bronz v D16. Do desátého místa pak ještě velmi pěkně Maki K. 10. v D12, Laura 8. v D14, Lukáš K. a Robík 6. a 10. H10. V kategorii H14 pak Štěpánovi desítka utekla o minutku.

Závěrem rád poděkoval všem účastníkům za mimořádnou disciplínu při přihlašování. Až na dvě nemocné nebyly žádné pozdní přihlášky ani změny a doplatky. To je pak radost dělat vedoucího akce.

Honza T.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.