Tréninky ve Světicích a Ondřejově

Tuto a minulou středu jsme kvalitně mapově potrénovali ve Světicích a Ondřejově. Každý z tréninků měl něco nového - jednou stavitele a podruhé mapu.

Stavby tratí pro trénink ve Světicích se ujal zkušený orienťák Vlado, který se věnuje rádiovému OB a bydlí ... kde jinde než ve Světicích. Les už řada dětí zná velmi dobře, ale nový stavitel to je vždy naděje na jinak umístěné kontroly a jiný styl tratí. Řekl bych, že naděje se naplnily a trénink byl opravdu trochu jiný.

Účast byla solidní, podle výsledkové tabulky cílem proběhlo 46 kusů. Mezi nimi řada nových tváří. Někteří později příchozí účastníci tréninku měli trochu smůlu v tom, že jim kontroly mizely před očima.

Tabulka s výsledky zde.

O týden později jsme se sešli v areálu hvězdárny Astronomického ústavu v Ondřejově. V jejím okolí na jaře vznikla nová mapa Cirkumzenitál, která nám její správce pro trénink dětí zapůjčil. Někteří si již na ní zaběhli jeden z jarních oblastních žebříčků.

Asi to bylo atraktivním prostředím (nebo snad kouzlem pořadatele?), ale navzdory odlehlosti tréninku se dostavilo hodně běžců. Podle výsledkové listiny (s připočtením ztracených jedinců) to vypadá na celých 56.

Na některé lampiónky jsme připnuli také krabičky na označení průchodu čipem a to byl trochu kámen úrazu. Ne každý si krabičky všiml a kontrolu označil standardně kleštičkami, jenže počítač je v takovém případě nekompromisní!

Výsledky tady.

Díky všem, kteří si přišli zaběhat a také těm, kteří se na pořádání obou tréninků podíleli!

PS: a příště, prosím, psi na vodítku! 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Tréninky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.