Mistrovství republiky štafet a družstev – Krajníčko u Bavorova

O víkendu 13.-14.října se v lesích severně od Bavorova konalo mistrovství republiky štafet (sobota) a družstev (neděle). Jde v podstatě o vyvrcholení sezóny, závody jsou velmi prestižní a účastní se jich tradičně i celá špička českého orienťáku, celkem asi 2000 závodníků.

Krásné babí léto, náročný kopcovatý terén. V sobotu se téměř všichni závodníci v delších kategorií podívali až na hrad Helfenburg, kde měli pěknou diváckou kontrolu (určenou zejména pro diváky přenosu, který ze závodu štafet vysílala Česká televize). Dvě říčanské štafety tentokrát na nejlepší nestačili - 23. místo pro nejmladší veteránskou štafetu Prakin-Tomáš-Libor a 38.místo pro MIX Bára-Zita-Mařka. V neděli jsme postavili dvě družstva - veteránské družstvo Prakin-Zita-Tomáš-Petra-David obsadili 21.místo, lépe si vedl MIX Bára-Lenka-Anička-Vojta-Mařka... hezké 16.místo. Zvláště je třeba pochválit Báru a Vojtu, kteří oba obsadili 6. místo na svém úseku 😉

Děti tradičně na těchto závodech reprezentují oblasti - měli jsme tentokrát tři zástupkyně v reprezentaci středočeské oblasti: Adélku Kotkovou v D12 a Lauru DeHeij a Emu Pračkovou v D14. Lauře s Emou se nejlépe dařilo v sobotních štafetách - krásné 6.místo z 30 štafet. Adélka zase zazářila v neděli, kdy na 4. úseku pomohla svým výkonem k celkovému bronzovému umístění osmičlenného středočeského družstva. Tedy bronz z Mistrovství republiky. Velká gratulace!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.