OŽ Všenory 4.11.

V neděli se běžel poslední závod sezóny - krátká ve Všenorech. Na početnou říčanskou výpravu čekal podzimní brdský les - barevný, vlhký, zamlžený a plný kamenů všech velikostí - od větších skalek, přes balvany až po kamenná pole z drobnějších kamínků velmi znesnadňujících běh. A nejen, že se v nich špatně běhalo, ony byly i nebezpečné. Hlavně pro kotníky, ale ty to, co vím, všechny vydržely. Co nevydrželo, byla Mitchova noha, která se ve své spodní polovině zlomila v půli...přejeme brzké uzdravení!

Jinak to ale byl fajn závod v krásném terénu, jemuž podzim dodal tajuplnou atmosféru. Pěkné, ač poměrně kopcovité tratě nás provedly svahy, kde jsme kontroly hledali povětšinou na kamenech, ale nebyla nouze ani o pár malých lomů, hluboké erozní rýhy nebo jámy a kupky v rozbitém terénu, které najít bylo celkem umění.

Někteří si krásy lesa řádně užívali, ale zaznamenali jsme i několik velmi dobrých výsledků! V D12 zvítězila Adélka, kterou doplnila Bea na krásném 9. místě. V D14 se téměř čtyřminutovou chybou připravila o skvělé umístění Martina, která ale i tak skončila 7.. V D16 hezky zaběhla Laura na 4. místě a 7. místo Emy P. je taky pěkné, ovšem pohled na mezičasy člověku napoví, že nebýt páté kontroly, mohlo to být o několik minut i míst lepší. V D18 nedaly ostatním šanci Mařka s Hankou, když obsadily první dvě místa. V D21L byla Bára druhá, ale i zde by se našly rezervy v mapě i v rychlosti. A v D45 si připsala krásné 2. místo Ivca. V chlapeckých kategoriích už to jako tradičně tak slavné nebylo. Za zmínku stojí kategorie H21K, kde muži Šrámkovic, motivovaní vzájemným soubojem, obsadili 2. a 4. místo. Zvítězilo dravé mládí před zkušenostmi, odvetný souboj je netrpělivě očekáván. Slibné výkony podali i Tom K. a Pavel na 8./9. místě v H35/45, ale z pozávodních rozhovorů je patrné, že rezervy byly, především mapové.

Foto: Jenda Němeček a Jan Aschermann

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.