Celkové výsledky podzimního Středočeského žebříčku

.Na posledním oblastním závodě ve Všenorech se krom výsledků samotného závodu vyhlašovalo i celkové pořadí žebříčku. A říčanští zaznamenali výrazné výsledky, a to konečně nejen v holčičích kategoriích!

Do celkového hodnocení se počítaly 4 nejlepší výsledky ze 6 závodů. Umístění bylo přepočítáno na body podle velikosti ztráty na vítěze, proto i když jste jednou skončili 7., ale bylo vás hodně blízko sebe a na vítěze jste měli malou ztrátu, mohli jste získat více bodů než někdo, kdo byl v malé konkurenci třetí, ale na vítěze ztratil čtvrt hodiny. Vyplatilo se oběhat co nejvíce závodů, nejen kvůli zkušenostem, které nejlépe člověk získá častým závoděním, ale i kvůli tomu, abyste pak takříkajíc měli z čeho vybírat, když se vám některý závod nepovedl. Celkové výsledky podrobně můžete najít na https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=4640.

 

Začnu od pódiových umístění:

Adélka s přehledem zvítězila v D12.

Martina v D14 nakonec skončila druhá, ale bylo to velice těsné, o pouhých 29 setin bodu.

Luky Kubát v H10 si vyběhl parádní druhé místo.

 

Kromě umístění na bedně nás ale mohou těšit další výborná umístění, v mnoha případech ještě korunovaná vyběhnutím si licence B!

V D10 skončila Anežka na 9. pozici. Jarní sezóna jí sice vyšla o pár míst lépe, ale několik velmi pěkných výkonů podala i na podzim a my se těšíme na jaro!

Maja Seidlová v D10 skončila 10. hned za Anežkou, ale kdyby si zaběhla jen jeden závod navíc, aby měla dostatek bodů, mohla pomýšlet mnohem výš.

Maki na super 5. místě v nabitých D12 má B!

Laura na 4. místě v D16 má B! (Laura ovšem letos patří ještě do D14, ale závodivě si zaběhla polovinu závodů v D16; proto se i přes pěkné výsledky neumístila lépe, neboť měla oproti soupeřkám málo zaběhnutých závodů, a tím i méně bodů)

Kačka Končická 5. v D16 hned za Laurou, která ovšem brala i poslední B licenci a na Kačku už nezbylo. Je to ale velký příslib do budoucna.

V H10 se B licence ještě nerozdávají, ale pěkná umístění, 7. a 9.,  si vyběhali Péťa Schnabl a Robík.

Maty Kubát v H12 si zlepšujícími se výkony vyběhl 6. místo a své první "béčko" a může tak, stejně jako ostatní béčkaři, příští rok soutěžit v Žebříčku B, kde se sjíždějí závodníci z celých Čech.

Tomovi Kohoutkovi na 10. místě v H12 B uteklo o dvě místa, a má tak třeba postaráno o motivaci na jaro.

V H12 nebyl daleko na 13. místě ani Honzík Pelant.

V H14 může zisk béčka slavit Štěpa Holeček na 6. místě.

GRATULUJI VŠEM, jen tak dál!

(Kromě žákovského a dorosteneckého žebříčku existuje i žebříček veteránský, společný pro pražskou i středočeskou oblast. Zde stojí za zmínku 5. místo Evy v D35, 11. místo Ivcy v nabitých D45, 8. místo Toma Kubáta v H35 a bronzová pozice Pavla v H45.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.