Holky RIC opanovaly Mistrovství světa

Bára vybovala titul mistryně světa, v první desítce máme ještě Hanku s Mařkou a pak jedenáctou Martinu. Všem velká gratulace. Pár podrobností, zajímavostí a výsledky nejen dalších děvčat, ale i kluků přinášíme na další stránce.

Nejprve upřesníme, že se jednalo o závod SMIK (s migrujícími kontrolami). Tradičním pořadatelem je OOB Slavia Praha, tradičním termínem je 17. listopad, letos se běžel již 25. ročník, místo konání Řitka. Kdo náhodou nezná pravidla SMIKu, nechť si přečte náš článek z loňského ročníku nebo navštíví stránky SMIKu. Běží se jen ve dvou kategoriích, holky a kluci bez rozdílu věku. Letošního závodu se zúčastnilo 382 závodníků.

Bára zvítězila s přehledem a náskokem 5 bodů na druhou závodnici, v celkové pořadí i s chlapci by stačil její výkon na krásné 10. místo. Předpokládám, že dalším postupným  cílem Báry je vyhrát celkové pořadí a nechat za sebou úplně všechny (myšleno holky a  kluky). Hanka s Mařkou si taky vyběhly zatím svůj nejlepší výsledek, když obsadily krásné 8. a 9. místo. Výborné umístění dosáhla Martina, když skončila na 11. místě. Martina je mladinká závodnice kategorie D14, do které bude patřit ještě příští rok, takže potenciál je tady obrovský ... . Ze stejného rodinného klanu loni šokoval svým umístěním 10-letý Honzík, letos Martina, a tak příští rok to zbývá na Michala. Možná by Michal šokoval už letos, ale zranění z předchozích závodů ho na SMIKu pasovalo  jen do role fotografa. Michale, všichni se na fotky těšíme.

Nenápadně o první desítku bojovala i Petra, nakonec je z toho "jen" druhá desítka a 15. místo. Krása. Pěkně zaběhla i Ema (34.), Barča (59.), Adélka (66.) a Laura (78.), která měla v cíli časovou rezervu 8,5 minuty do limitu a možná by stihla ještě nejakou kontrolu posbírat.

Zajímavá situace nastala u Kláry a Maki. Podle výsledků Maki všechny své těžce nasbírané body vymazala pozdním doběhem 4:29 po limitu, což je mínus 15 bodů. Ve skutečnosti si však holky omylem vyměnily kartičky na jedné z kontrol, takže s nulovým kontem vlastně skončila Klára a Maki měla 4 body. Maki musíme pochválit za boj do posledních vteřin, protože když se do cíle řítil Pavel, taky po limitu, vybičoval se v závěrečném úseku k tempu 4:10 min/km a Maki měl celou dobu v zádech a neutekl ji.

Z kluků letos nejlépe Prakin na 19. místě s osobním rekordem 29 bodů (gratulace), další David (35.), druhý David (44.), Jára (63.). Ostatní kluci výrazněji do pořadí nepromluvili, někdo se ztratil, někdo se snažil, ale prostě nemohl. Trochu smůla  potkala již zmiňovaného Honzíka. Na jednu kontrolu doběhl těsně před limitem, zařadil se do fronty na cvaknutí, pořadatel hlídal, kdo si ještě může cvaknout, ale protože se Honzík mezi dospělými habány ztrácel, pořadatel si ho nevšimnul a s kontrolou odešel. Přitom nechal cvaknout i habány, kteří doběhli ke kontrole po Honzíkovi. Neboj Honzo, příští rok jim to zase nandáš.

Další zajímavosti: Největší odečet za pozdní doběh měl kromě Kláry nebo Maki (já se v tom už nevyznám) ještě Vilda (mínus 15 bodů). Holky s doběhem moc neriskovaly a kromě Maki a Kláry  měly v cíli docela velkou časovou rezervu. Kluci ukázali pevnější nervy, největší jako každoročně David (59:44), pak Prakin (59:21) a Ondra (59:16). Ve výsledcíh se neobjevil Libor, přestože byl viděn na trati i v cíli - je to záhada a třeba ji Libor osvětlí.

Výsledku SMIKu zde.

Všem díky za reprezentaci oddílu a gratulace k výsledkům.

Autor článku: Petr

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.