Zpožděný report z Klacky Open

19. června v pražských Řepích vyvrcholil celý seriál PPŽ prestižním štafetovým závodem Klacky Open.

Před úmorným horkem nás zachránila intenzivní průtrž mračen doprovázená hromy a blesky, která přišla jen několik desítek minut před startem. Na startu nám chvilku trvalo, než jsme pochopili všechny koridory, ale stihli jsme to akorát, aby se první úseky lehce rozcvičily a vzápětí se vrhly vstříc ne úplně jednoduchému terénu. Velké množství pěšinek, cest i silniček, vysoká tráva, neprostupné hustníky a pro starší i sprintová vložka na sídlišti - možností, co nepochopit a kde špatně odbočit, nebylo málo. A kdo přece jen všechny nástrahy ustál, na toho čekal kopec na diváckou. Vyčerpáním se mozku nedostávalo tolik kyslíku, k tomu bouřící dav - ukázková stresová situace, kterou ne všichni ustáli a v pytlíku se následně nevyvarovali chyb.

Stabilní výkon podala první DH14 štafeta ve složení Vojta - Áďa - Marťa a zaslouženou bronzovou medaili ve finiši vybojovala Martina a tato štafeta tak doběhla jako první z těch, které měly složení 2D+1H; v mnoha ostatních štafetách včetně vítězů byli dva kluci a jen jedno děvče.

Stříbrnou medaili si odvezla štafeta DH21 ve složení Míra - Tom K. - Bára V., která si ale myslela na víc. Jenže ani druhý, ani třetí úsek nezvládl zaběhnout čistě, takže na poslední chvíli došlo k potupné porážce o 32" borcem z Chrasti - sice rychlým, ale mapově značně marným.

V silně obsazených dvanáctkách skončili nejlépe Luky K., Verča a Mája na 14. místě.

P.S.: Naučte se, aspoň vy starší, skládat si mapu! Na některé fotky je hrůza pohledět...to se vám s tou plachtou běhá dobře? 😮

Fotky:

(J. Aschermann, V. Zabloudil, J. Gajda, T. Švarc, David)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.