MČR krátká, Čížkovy kameny, 22.-23.6.

Přichází o něco méně zpožděný report o tom, jak jsme v podhůří Krkonoš bojovali o mistrovské tituly na middlu.

Že to bude stát za to, dával tušit už rozpis a stará mapa, plná černých teček na hnědě pruhovaném podkladu. Tušení jen potvrzoval skvělý web (Připraveni na terén? Jste houževnatí? Vytříbená technika? Máte rychlé nohy?) nebo propagační video ze závodního prostoru. A minulý víkend se konečně všechna očekávání i naplnila. Bylo to těžké, bylo to krásné. Parádní šampionát, v lese i na shromaždišti.

Sobotní kvalifikaci, kde úspěch nebyl zadarmo, jsme zvládli tak půl na půl. Všechny kameny v náročné podložce zvládlo v přiměřeném čase najít především dámské osazenstvo, čest pánů musel zachraňovat Míra. Ten spolu s Martinou, Mařkou, Bárou a Ivcou postoupil do nedělního A-finále. Největší pochvalu zaslouží Martina, která jako ještě čtrnáctka zvládla v nabitých šestnáctkách postoupit ze 3. pozice ve svém rozběhu!

Nedělní finále bylo asi ještě těžší, než sobota. Kamenů opět spousta, k tomu navíc hustníky. Ty, ač byly povětšinou světlé, navigaci dost ztěžovaly - jednak sníženou viditelností, druhak sváděly ke ztrátě směru, když člověk lezl přes popadané kmeny, vyhýbal se větvím a hledal si stopu v kamenném poli. Asi nikdo jsme to neustál bez chyby, přesto se vracíme s několika pěknými umístěními:

Mařka 13. v D18A (+5:07)

Bára 10. v D21A (+6:09)

Ivca 12. v D45A (+5:46)

Míra 6. v H45A (+2:29)

Několika dobrých výsledků jsme dosáhli i v B-finále:

Zita (9.), Libor (2.), Prakin (9.), Dandy (11.) a Šrámas (8.)

Fotky od Šrámků:

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.