Veteráni RIC ve formě – sprint v Novém Strašecí

1,1,2,3 - to je umístění nejlepších veteránů RIC na prvním závodě podzimního oblastního žebříčku v Novém Strašecí. Na pořadu byl sprint. 

Do Nového Strašecí jsme vyrazili v počtu 24 závodníků, celkem bylo přes 500 účastníků. Na oblastním žebříčku jsme zvyklí na trochu větší počty. Možná někoho odradil druh závodu - sprint, někoho vzdálenost do Nového Strašecí neúměrná délce závodu okolo 15 minut. Z Říčan ale cesta trvala jen asi 45 minut, centrum bylo hned u sjezdu z dálnice, po cestě jen jedno zúžení dálnice díky stavebním pracem, takže výše uvedený nepoměr mezi délkou závodů a dojezdem do centra byl úplně v pohodě a všichni si závod určitě užili.

Organizátoři připravili tratě s několika volbami postupů. Většinou ale mezi volbami nebyly větší časové rozdíly. Pro někoho bylo překvapením na měststký sprin poměrně "velké" převýšení, které pár sil ubralo. Tratě byly delší než poslední sprint konaný v této lokalitě, kdy měl vítěz H21L čas kolem 12 minut. Letos proběhl vítěz H21L trať 3km v čase 15:07.

Z mladších závodníků RIC se v první desítce umístili Laura (4. v D16), Bára (8. v D16), Jarda (8. v H10F), Lukáš (10. v H12), Matyáš (8. v H14), Ondra (7. v H16).

Lepší výsledky než naše omladina si odvážejí naši veteráni. Ivca 1. místo v D45 (s náskokem 1:36 na druhou v pořadí!), Pavel 1. místo v H45 (s náskokem 1:16 na druhého v pořadí!), Lada 2. místo v D35, Gábina 3. místo v D45. Mimo bednu, ale rovněž pěkně zaběhl Tomáš - 7. místo v H35.

Výsledky s mezičasy naleznete zde.

Kategorie D35/45 a H35/45 měly stějné tratě. Je proto zajímavé srovnání, jak by naši vítězové DH45 dopadli v mladší kategorii DH35. Ivca by svým výkonem obsadila v D35 2. místo se ztrátou 9 sekund na vítězku a Pavel by v H35 obsadil 8. místo se ztátou 1:19 na vítěze.

Všem zúčastěným díky za reprezentraci odddílu a gratulace k dosaženým výsledkům.

Z důvodu indispozice jsem já osobně neběžel a abych smysluplně využil čas strávený v průběhu závodu, přináším pár fotografiií, které by v případě mé účasti na závodech nevznikly. Nasajte alespoň dodatečně atmosféru fotografiemi pár kontrol ve městě a doběhu našich borců.

      

V cíli mohl být člověk svědkem pár zajímavých příběhů našich závodníků s předponou NEJ:

NEJ-spokojenější v cíli byl asi Ondra. Cituji "Myslím, že dnes se mi to opravdu povedlo".

NEJ-unavenější v cíli byla asi Ivana. Necituji, nic neříkala.

NEJ-rychlejší průběh cílem zaznamenal díky siacu Tomáš.

NEJ-překvapenější po vyčtení výsledků byl vítěz Pavel.

NEJ-"zklamanější" byl opět Pavel, když zjistil, že veteráni nejsou vyhlašováni na stupních vítězů.

NEJ-větší "chybu" udělal v cíli Honza. Ale posuďte sami z přiložené fotogalerie, zda jde chyba 100% jen za ním.

 

A na závěr jedna fotografie na odlehčení. Naštěstí se spodní cedulka objevila na stromě až po vystartování posledního závodníka, takže regule závodu nebyly ohroženy.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.