Je to tady!

A co že to? No přece závody! Včerejší MČR ve sprintu ukončilo devítiměsíční půst a od nás se na pomyslnou hostinu vydala čtyřčlenná skupinka ve složení Ema, Martina, Mařka a Bára V. Pro ostatní nedočkavce, kteří se do lesa dostanou až o víkendu na oblasťácích, přinášíme stručný report, který umožní nasát závodní atmosféru již teď.

Dějištěm prvního letošního šampionátu se stal Hradec Králové. Ten v roce 2013 hostil MS juniorů, takže mapa závodního prostoru byla dopředu k dispozici, k tomu podrobné analýzy tehdejších tratí. Taky máme vymoženosti jako letecké snímky a Google StreetView, že ano. Kdo tedy podcenil suchou přípravu a v cíli si pak stěžoval, jak to na trati pokazil, mohla mu velmi snadno přistát otázka typu "A tys to neměl nakoukaný?".

Tratě z pera Radka Novotného, bývalého šéftrenéra repre, slibovaly kvalitní zážitek. A taky, že jo. A ani k tomu nebylo třeba tolik umělých překážek, stačila jedna uzavřená hlavní a pár dalších míst, o zbytek se postaral terén sám. Startovní lampion 5 metrů za startovní čarou dokázal člověka znervóznit, ale začátek tratí byl tak jednoduchý, že obavy z postávání na mapáči byly zcela zbytečné. Místo toho je hned vystřídaly pochyby, jestli je všechno v pořádku. Nepřehlídl jsem něco? Kde je nějaká záludnost?

Po přeběhu náměstí už ale začalo jít do tuhého; na řadu totiž přišly obávané terasy, kde bylo nutno v rychlosti velmi pečlivě vybrat, které schody použít a do kterého patra zahnout. Kdo toto ustál, čekala na něj jedna delší volba a následovala další náročná pasáž - mosty, ploty, priváty. Potom několik vesměs pohodových kontrol a pak už přišel závěr, kde bylo třeba ve změti zaprivátovaných záhonů vybrat ty správné. Zní to nevinně, leč tato oblast se ukázala býti velmi bohatá na DISKy. Třešničkou na dortu byl doběh asi takového tvaru: Ω, namotaný kolem fontány.

Říčanská delegace neohromila, ale 10. místo Báry a 17. místo Emy lze považovat za celkem slušný výsledek. Mařka uzavřela první dvacítku a Martina se usídlila na místě s číslem 52.

trať D21

Závěrečná záhonová pasáž. Foto: Petr Kadeřávek

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.