Chodov 21.9.2014 – sprint

V neděli se konal sprint; kde jinde, než opět na Chodově, jak už velí tradice posledních let.

[pe2-image src="http://lh3.ggpht.com/-SNeNcUNHAvU/VB7IFAjcyTI/AAAAAAAADKI/wO9CNBCEej0/s144-c-o/IMG_9003.JPG" href="https://picasaweb.google.com/115438562854657598645/Chodov140921Sprint#6061502136860854578" caption="" type="image" alt="IMG_9003.JPG" ]

Zázemí sestávalo z budovy základní školy a z přilehlých sportovních hřišť, na ta se ale ve většině nesmělo. My jsme se usídlili v uličce mezi dvěmi hřišti, ale protože účast Říčaňáků nebyla až tak vysoká, v pohodě jsme se tam vešli.

Na start to naštěstí nebylo daleko, byl jenom asi 150m od shromaždiště. Mapy nesoucí název Central park nebyly v mapníku, ale protože bylo hezky, nevadilo to. Zmapována byla jiná část města, než kde se běželo na jaře, ale některé části závodního prostoru se nacházely i na mapě z jara, takže všímaví závodníci poznávali při závodě paneláky a jejich okolí a říkali si: ,,Jé, tady jsem měl předtím kontrolu.! A tady jsem taky běžel…“. Na mapě bylo promítnuto klasické sídliště plné paneláků a travnatá, otevřená a zvlněná plocha parku. Trať nebyla nijak zvlášť zákeřná, volby postupů nebyly zásadní-většinou to byly téměř rovnocenné varianty zleva/zprava, kdy byla vždy jedna z nich možná o pár metrů výhodnější. Trochu větší dávku pozornosti a pečlivé čtení mapy spolu s jejím porovnání s realitou vyžadovala malá oblast s nadchody, podchody a nepřekonatelnými zdmi, kam se ovšem podívaly jen některé z delších mužských kategorií. Cíl byl hned u východu z areálu školy, takže již doběhnuvší mohli zafandit později startujícím a zdokumentovat jejich oražení sběrky a doběh.

Celkově závod hodnotím tak, že kdo tam nebyl, o tolik nepřišel. Protože mapa aspoň ze třetiny stejná jako na jaře, trať nijak zvlášť zajímavá a prostor závodu skládající se z valné části z paneláků, to si dokážu představit i lepší využití nedělního dopoledne. Ale na druhou stranu měla pořádající SK Praga velmi chutně napečeno do občerstvení J a jako další plus se jim dá přičíst i pár kontrol v parku, kde se při jiných závodech pořádaných na Chodově v poslední době neběželo. Ale nejlepší by stejně bylo postavit sprint někde úplně jinde než na oběhaném Chodově…

No a co se týče našich výsledků, tak bych řekla mírný nadprůměr. Dvě medailové pozice, jedno čtvrté místo a další dobré stabilní výsledky. Ale neubránili jsme se ani dvěma DISKům, což je docela škoda. Ovšem výkon dne předvedla Iva Šrámková, která se suverénním náskokem 18s vyhrála D35L! Zvládla porazit i Dášu Sieglovou z Matfyzu, o což se jindy všechny říčanské pětatřicítky urputně, avšak většinou marně, snaží.

Fotografie zde.

Autor článku: Bára V.

Poznámka redaktora ke sportovním výsledkům: Zlato Maruška a Iva, bronz Bára V., bramborová medaile Emička, Hanka a Petr Š.,  pěkně běžel Jára na 6. místě. Zita 10., Eva 15., Ondra 20., Štěpán 20., Sebastian 21., Alex 19., Prakin 24. Disk si vyzkoušeli Mikuláš (zapomněl na 100 a pádil přímo do cíle) a Mary (vynechala kontrolu a nevěděla, že se může vrátit).

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.