Podzimní o-sezóna začíná

Kalendář je plný závodů všech úrovní, věřme, že nic nebude bránit jejich uskutečnění. Oddílovým vrcholem bude pořádání oblastního žebříčku 23. října.

Pro většinu z nás jsou základem závody oblastního žebříčku. Jsou určeny pro všechny věkové kategorie a zúčastnit se může opravdu každý. I úplní začátečníci si zde najdou odpovídající kategorii, ať už je to fáborková trať nebo některá z tratí tréninkových. V rámci podzimní sezóny se uskuteční celkem osm závodů. Zde je jejich přehled:

11. 9. pořádá DKP, krátká trať, Smilovice, mapa Srandy kopec

12. 9. DOR, klasika, Dobříš, mapa Kazatelna

28. 9. ROU, klasika, Úštěk, mapa Ptačí důl

2. 10. DKL, klasika, Žilina, mapa Spanilá

3. 10. FSP, krátká trať, ?, ?

23. 10. RIC, krátká trať, Babice, mapa Langusta

6. 11. VSP, krátká trať, ?, ?

7. 11. VSP, klasika, ?, ?

Z výsledků závodů je sestavován středočeský žebříček mládeže a to jak jednotlivců, tak i družstev. Rovněž veteráni (= všichni běhající kategorie nad 35 let) jsou hodnoceni v samostatném žebříčku. Do celkového hodnocení se započítává 5 nejlepších výsledků.

Kromě toho je naplánován přebor Středočeské oblasti ve štafetách, který proběhne 25. 9. v rámci závodů Českého poháru pořádaných SJC nedaleko Nové Paky. Vhodným tréninkem na ně mohou být mládežnické štafety, které budou 15. 9. v Kunratickém lese pod taktovou ZVO.

Občas se v kalendáři objeví i nějaký lokální závod. Pokud je bližším okolí, přidáme i do našeho přihláškového systému. Například hned v příštím týdnu jsou to sprinty v Praze Kunraticích či na Folimance.

Pro držitele vyšší licencí jsou pak určeny závody žebříčků A a B, případně mistrovství republiky. Máme je rovněž v přihláškovém systému, ale účast zde bývá omezena. V případě zájmu raději nejdříve čtěte rozpis daného závodu, kde zjistíte, pro koho je určený.

Takže sledujeme oddílové přihlášky, email, web, Instagram a hlavně se na závody včas hlásíme! Každý závod má svého vedoucího akce, v případě jakýchkoliv dotazů se na něj můžeme obrátit.

Pěkný podzim!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.