Bažinatá béčka v Krušných horách

Dva závody západní části béčkového žebříčku uspořádal klub z Teplic v okolí běžkařského areálu u Nového města v Krušných horách. Společným jmenovatelem obou závodů bylo mokro a bažiny.

Název mapy Černé vody dával co si o prostoru závodu tušit. Pohled do turistické mapy ukázal četné bažiny a potůčky. Zákulisní informace od pořadatelů rovněž hovořily o mokru v lese. A první pohled na mapu po startu podezření potvrdil. Velké množství potůčků, vodotečí a bažinek, které vlivem deštivého počasí v minulých týdnech splývaly v jednolité bažiny. Však také málokdo se vracel z lesa suchý a čistý.

Ale terén to byl velmi pěkný, orientačně zajímavý a občas také dost těžký. Sobotní klasika byla náročná fyzicky i mapově. Naopak nedělní krátká se zdála býti už lehčí, ač některé kontroly typu jáma uprostřed hustníku to úplně nepotvrzovaly.

Za RIC se oba dny zúčastnila zhruba desítka závodníků. A ve výsledkové listině se úplně neztratili. Asi nejcennějším výsledkem bylo 3. místo Laury v D18B na nedělní krátké trati.

Další umístění do 10. místa:

Klasická trať:

5. Laura D18B

8. Barča D18B

7. Honza H. H35B

10. Pavel H45B

Krátká trať:

3. Laura D18B

9. Barča D18B

9. Honza H. H35B

8. Tomáš K. H45B

9. Pavel H45B

 

Pár fotek z nedělního doběhu:

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.