Mistrovství žákovských štafet – Krčský les

Po trochu rozpačitém začátku nakonec úspěch. Holky v D14 si doběhly pro stříbrné medaile, druhá skončila i Bára v D10L. Martina doletěla na svém úseku druhá, pěkně to šlo i Tomášovi a Vaškovi. A nakonec překvapila Bára svým výborným výkonem v potemnělém lese na dospělácké trati. Na start středečního odpoledního závodu se postavilo 5 říčanských štafet. Dvě štafety v kategorii OPEN neměly na to bojovat o mety nejvyšší, ale byly dost vyrovnané a tak jsme doufali v pěkný oddílový souboj. 

IMG_5851

Nakonec o prsa vyhrála štafeta Matyáš – Iva – Petr (celkový věk 102 let) pohé jedno místo a 6 minut před štafetou Bára – Jára – Bára (celkový věk 39 let).

V D14 se na prvním úseku Mary trochu potrápila (ta jáma byla opravdu zašitá), ale Hanka s Maruškou nepodlehly skepsi a takřka profesionálními výkony dotáhly říčanskou štafetu na konečné druhé místo.

V HD10 nakonec dopadla lépe papírově slabší štafeta nováčků Tomáš-Hynek-Ondra. Kluci neudělali žádné výraznější chyby a deváté místo určitě stojí za pochvalu. Říčanské áčko skvěle rozběhla Martina, s přehledem kontrolovala druhé místo za chrty z USK. Vojta pak měl ale smůlu. Nejprve mu při sprintu na jedničku uletěla mapa (díky Honzovi, že ji pomohl hledat), pak následovaly dvě chybky na trojce a čtyřce. Vašek tak poprvé startoval z hromadného startu, ale pěkně do toho šlapal a pár míst stáhl. Jedenácté místo není žádná pecka, ale nikdo nebyl diskvalifikován, což je skvělý výsledek.

A samozřejmě nemůžeme zapomenout na výborné výkony našich fáborkářů Beátky, Emy, Anežky, Vojty a hlavně Barči, která si v kategorii D10L doběhla pro stříbrnou medaili!

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.