PPŽ Horní Roztyly

Další ročník tradičního Pražského poháru žactva začal pěkným sprintem na Roztylech.

Chtělo by se dodat i za pěkného počasí, ale těch stupňů nad nulou bylo o trochu víc než je na běhání po městě rozumné. Nicméně, vše ostatní bylo v pořádku, kameničtí pořadatelé měli organizaci pevně v rukou a nutno ocenit, že vybrali opravdu pěkný a na pražské poměry i rozmanitý terén.

Po úvodních několika kontrolách v parčíku u stanice metra následoval povinný podběh pod frekventovanou silnicí a poté vilová čtvrť. Minimálně na trati T2 zde byl i slušný kopeček. V další části jsme pokračovali do neuniformního sídliště, kde bylo několik kontrol schováno v bludišti členitých vnitrobloků. Z mého pohledu hezký sprint.

Z našeho oddílu se na start postavilo 17 závodníků. Většina z nich běžela tréninkové tratě, v dětských kategoriích jsme měli jen 5 zastoupení.

Nejlépe si jako tradičně vedli zástupci rodiny Seidlů – Maja skončila v D14 na 6. místě, Míra v T2 ještě o příčku výš. Pěkné 9. místo obsadila v T1 Vali. A z nabité tréninkové kategorie bych vyzdvihl ještě výkon Tomáše K., který skončil 23. a předběhl celou řadu dospěláků (nejen oddílových).

A za týden čekají Kbely!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.