Středočeský přebor škol

V Dobříši se ve středu uskutečnilo krajské kolo přeboru škol. A hned několik škol mělo ve svých řadách děti a mládež z OB Říčany.

Nejvíce jich samozřejmě bylo v týmech říčanských gymnázií, ale zástupce našeho oddílu jsme našli i na soupiskách ZŠ Kostelec n. Č. l. a ZŠ Benešov. A naopak, v řadách Masarykova klasického gymnázia (MKG) a Gymnázia Říčany (GR) se objevili i členové Moravanu Louňovice. Podobný mix jsme mohli pozorovat i mezi dalšími školami.

Jelikož na gymnáziích probíhají maturity, pedagogové byli zaneprázdněni a školy neměly dostatečné kapacity na pokrytí své účasti. Ujali jsme se tedy s Michalem obou dvou týmů a společným silami je dopravili na závod a a zpět. Dostat se do Dobříše v rozumném čase pomocí MHD je takové menší dobrodružství. Ale vše jsme stihli, nikdo se neztratil (tedy cestou) a všichni mohli vyběhnout do zámeckého parku.

Právě Anglický park u dobříšského zámku a areál škol s přilehlými sportovišti byly závodním prostorem. Tratě nebyly příliš složité, přeci jenom přebor škol je určen i neorienťákům, ale zajímavé a pestré, to ano. Větší část probíhala v parku, závěr pak spíše připomínal městský sprint.

Domácí prostředí silného domácího klubu se na konečných výsledcích samozřejmě projevilo, ale ne všechno vyhráli dobříšští orienťáci. Neztratili se ani ti z Říčan a okolí a tak jsme domu vezli dvě stříbrné medaile a malý pohárek. V kategorii D7 skončila na 2. místě Verča H. (GR) a družstvo MKG obsadilo 2. místo mezi středními školami.

Kompletní výsledky:

Soutěž družstev:

a pár fotek:

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.