Štafetové soustředění

23.9. v pátek podvečer jsme se sešli v hotelu Pod Zvičinou na oddílovém soustředění. Programem soustředění byly 3 závody ve dvou dnech (2x štafety a 1x sprint) a pro některé také návštěva Safari.

Kvůli několika nemocným trenéři v pátek večer ještě přeskládali složení štafet tak, aby si zazávodilo co nejvíce z nás. V obou dnech byly „nejnižší“ věkové štafety DH12. Mladší děti – pokud se statečně nepustily právě do DH12 štafety, v sobotu odpoledne fandily všem starším běžcům a v neděli potom vyrazily s trenérkami do Safari.

Sobotní sprint probíhal v ulicích a uličkách Dvora Králové nad Labem, pro některé děti to byl první závodní sprint – takže před startem měly obavy, zda správně rozeznají různě zelené – zároveň různé zakázané prostory na mapě. Nakonec se ukázalo, že větší problém než zelená a ještě zelenější byly vlastní čísla kontrol nebo odběr map. Z toho bohužel vyplynulo několik disknutých závodníků. Někteří – jako David – si svou chybu na odběru map rychle uvědomili. David se vrátil pro správnou mapu a závod dokončil.

Po sprintu jsme se přesunuli pár kilometrů na start štafet. Shromaždiště, kdy jedna louka sloužila jako prostor startu a cíle, předávky a zároveň jako divácká kontrola (průběh po louce), bylo velmi nepřehledné a pro tolik závodníků i těsné. Podařilo se nám uhlídat všechny předávky a ze sobotního závodu jsem si odvezli jedno velice pěkné umístění – a to v kategorii H135, kterou Míra, Honza a David VYHRÁLI! Diváci viděli, jak je důležité mít před startem nastudovaný doběh do cíle – správným koridorem. Což se v cíli druhé štafetě stalo osudným, když její závodník místo do cíle vběhl do prostoru pro předávku dalšímu úseku.

V neděli vyrazila skupinka malých dětí do Safari, kde si během několika hodin prohlédly spoustu zvířat – živých i těch plyšových (drahný čas strávený v Zoo shopu 🙂 ) Větší a dospěláci zatím zase bojovali ve štafetách. Pěkně běžely v D14 Maja, Zuzka a Veronika, které skončily v celostátní konkurenci na 8. místě. A znovu naše H135 štafeta – krásná bronzová medaile!

Těšíme se na příští soustředění.

Fotky od Barči, Davida a Kláry:

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.