Jak jsme nepřiletěli letadlem

V sobotu 1. října se se konal druhý závod podzimního oblastního žebříčku. Lokalita centra závodu na letišti v Točné přímo vybízela k nekonvenčnímu způsobu dopravy z Říčanského letiště. Bohužel oblíbené kapacitní transportní letadlo An-2 (Andula), které bylo na letišti k dispozici, se Michalovi nepodařilo nastartovat. Náhradní variantu absolvovat celkem 9 letů tam i zpět vyhlídkovým letadlem o kapacitě 3 cestujících zamítla oddílová strážkyně pokladny. Bylo totiž nutné na místo závodu dopravit 26 říčanských borců, aby se potrápili s nástrahami specifické mapy nazvané „U Letadýlek (nakopni vrtuli)“.  Tuto mapu prý chválí jedině jezdci na kole. Od našich závodníků jsem slyšel komentáře typu: “příliš mnoho cest, samé údolíčko, skládka odpadu, škrábání do kopce,  nudné, zákeřné, málo průhledné, o ničem, rychle zapomenout“.  Dokonce 2 naši závodníci z jedné rodiny dali svůj názor na trať najevo nekompromisní diskvalifikací.

Přes tyto celkem nelichotivé komentáře se někteří naši kamarádi s tratí velmi dobře sžili a zejména dívky předvedly zajímavé výkony. V D14 třetí Maja a v D18 třetí Laura byly podpořeny Ivanou v silně obsazené D35 na 4 místě a Bárou na pátem místě také v D18.

Z nejmenších mužů zaujali šestí Kryštof s Danem a druhý Vítek v H21K.  V elitní kategorii stojí za zmínku 12.místo Míry, který si mezi převážně významně mladšími závodníky drží stabilní výkonnost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.