Potkali jsme se u Kolína

Závěrečný závod podzimního oblastního žebříčku se konal první listopadovou neděli v Kolíně. Zaujal svým nestandardním pojetím, ať už co se týče neokoukané lokality pro samotný závod, stejně jako centra (o parkování ani nemluvě). Většinou jsme si užili běhání po rovince (no kdy se to poštěstí???) s mnoha drobnými reliéfními útvary (díry po bombardování). Les byl pěkně průběžný, značně porostlý břečťanem a občas i trním. V podzimním barvách lahodil oku.

Počasí zpočátku fajné, na vyhlášení se bohužel zatáhlo a lilo jak z konve. Samotné centrum závodu umístili pořadatelé z Kačerova a Poděbrad na zimní stadion, což se nám moc nelíbilo. Jednak tam byla kosa (od ledové plochy), hluk (celý den probíhal běžný víkendový provoz s jedním hokejovým zápasem za druhým), málo místa a, přiznejme si, i málo záchodů pro tolik lidí. Namísto vymrzlé haly jsme se utábořili na přilehlém hřišti hned vedle trampolíny, což bylo fajn, ale časem se nám řvaní dovádějících malých sportovců trošku zajídalo.

Závodní prostor byl poměrně omezený, a kontroly byly tudíž poměrně hustě rozesety po lese. Nejedna kategorie měla postupy mezi navazujícími kontrolami vedeny přes jiné kontroly, což bylo dosti matoucí a někteří nepozorní závodníci se tímto psím kusem pořadatelů nechali splést. Cesta na start podél Labe byla krátká, svižná a bez převýšení. Startovní koridor byl opět netypicky zahnutý kolem rohu sportovní haly. Doběh do cíle naopak rovný. Závěrečnou zkouškou bylo najít na zimním stadionu vyčítání. Nakonec všichni uspěli.

Na vyhlášení vydrželo z našeho oddílu jen pár promoklých odvážlivců. V závodě si nejlépe vedli:

Amálka 4. místo v D10

Zuzka 9. místo v D14

Mája 3. místo v D16

Mára 5. místo v H10

Kryštof 7. místo v H10

Marek S. 9 místo v H12

Pavel 4. místo v T4.

 

A také došlo na vyhlášení středočeského podzimního žebříčku. Tam na stupních vítězů stanuli:

Verča 3. místo v D10

Mája 1. místo v D14

Maki 1. místo v D18

Mára 1. místo v H10

... a v nevyhlašované D20 byla první Laura a druhá Barča.

Zároveň do Říčan putuje pohár za 3. místo v družstvech žactva. Ani v žebříčku družstev jsme se neztratili, což je nutno vyzdvihnout, vzhledem k počtu, v jakém se závodů účastníme!!! Pevně v doufáme, že nás příští rok bude na závody jezdit více!

Suma sumárum, závod jsme si užili a už si plánujeme, jak budeme celou zimu trénovat, bychom úspěšně rozběhli jarní žebříček příští rok 😀

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.