Rozbor závodu – MČR štafet

I k nám do Strakonic se dostaly informace o úspěších (nebo úspěchách... Amálko?) říčanského týmu v kategorii H105 na MČR štafet. Jeden z Petrů běžel s GPSkou a tak máme jeho postupy pěkně zdokumentované. A protože se minulý rozbor setkal se zájmem, pokusme se rozebrat i tyto Petrovy postupy.

Petr sám svůj závod hodnotí takto:

 K1 - neměl jsem se drápat po čtyřech lomem, ale před lomem zabočit ostře doprava a stoupat cestou

K3 - tak tu jsem těsně minul 🙂 , pak jsem si dal okruh jak boeing

K8 - zde to vypadá, že jsem jí nemohl najít, což není pravda. Jen jsem z kontroly vyběhl na druhou stranu

S Petrovými závěry souhlasím. Na jedničku to chtělo víc zleva, kde nebyl svah tak prudký, navíc se z této strany kontrola dala lépe dohledat. Na dvojku dobře, chtělo to hlídat ty šutry po cestě, přeběhnout to naštěstí nešlo o moc a oplocenka za cestou by nám hned prozradila, kde přesně jsme.

Na trojku není co dodat, to kolečko je krásné, pravidelné... autor by nám příště mohl svou GPSkou napsat nějaký vzkaz 😉 . Neé, je to evidentní paralelní chyba - Petr si totiž myslel, že běží po průseku na východě, takže když doběhl na rozcestí, nedal se vlevo, ale vpravo. A jako na potvoru tam byla taky oplocenka, takže to vlastně sedělo... teda zhruba. Tady platí ponaučení - jakmile  začne něco vypadat trochu jinak, než by mělo být, okamžitě zbystřím pozornost a uvažuji, jestli nejsem jinde. Mapaři tráví v lese stovky hodin, takže opravdu nedělají chyby typu "oplocenka je menší než na mapě" nebo "hustník zapomněli namalovat".

Čtyřka je jáma. Ty nejsou z dálky vidět, musíme si tedy najít jiný objekt, podle kterého ji dohledáme. Zde je na postupu mírně vlevo malá kupa a údolíčko. To je ideální trefit a z něj se odrazit na sever ke kontrole. Jinak je to na náhodu. Většinou to vyjde, ale pokud máte v závodě takových kontrol 5, tak jednu z nich určitě netrefíte a je po výsledku. Takže na jistotu! Zbytek vypadá dobře: Petr to měl, kromě odběhu z osmičky (k čemu máme buzolu?), pod kontrolou, takže suma sumárum pěkný závod.

2014_Radyně_Plzenec_Petr

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.